Prvi strelec tekme je bil Jaka Blažič s 26 točkami, pri Megi je bil s 23 točkami in osmimi skoki najboljši posameznik Matej Rudan. Foto: Mega Mozzart/Dragana Stjepanović

Potem ko je Cedevita Olimpija v sredo izgubila v Podgorici v 5. krogu Evropske lige s kar 91:60, so zmaji razočarali tudi na zadnji tekmi pred reprezentančnim premorom. Mega je nadzirala potek igre od začetka do konca, varovanci Jurice Golemca so bili brez idej v napadu, zelo slabo so odigrali tudi v obrambi.

Čestitke Megi za zasluženo zmago. Naši tekmeci so nas ponižali. Počutim se ponižanega, sram me je, da na igrišču delujemo brez želje in volje. Nedopustljivo je, da po tekmi, ki jo izgubiš z 31 točkami razlike, znova izgubiš s tako visoko razliko.

Jurica Golemac, trener Cedevite Olimpije

Odličen začetek Mege ...
Mega je tekmo začela bolje, povedla je s 7:0. Olimpija je bila brezidejna v napadu, prvi koš za zmaje je po štirih minutah in 20 sekundah dosegel Jacob Pullen (7:3). Mega je na krilih Mateja Rudana, ki je zadel dve zaporedni trojki, povedla za 10 točk (15:5). Ta je za toliko vodila še dvakrat (23:13 in 24:14). Rus v dresu Mege Samson Rudžencev je v zadnji sekundi prve četrtine zadel trojko in svojo ekipo povedel na +12 (27:15).

V drugi četrtini je Mega povišala vodstvo na +14 (29:15). Olimpija je potrebovala dve minuti za koš, napad je s polaganjem zaključil Jaka Blažič (29:17). Blažič je bil edini razpoložen v ljubljanski ekipi, s tremi točkami – koš in prosti met – je nekoliko znižal zaostanek (31:20). Ko je Luka Rupnik zadel trojko, je razlika znašala 10 točk (33:23). Mega je znova prevzela pobudo za +16 (41:25). Po podaji Pullna je Žiga Dimec zabil (41:27). Dimec je nato tudi dobro odigral v obrambi, priigral je nov napad za Olimpijo, ki ga je Rupnik zaključil s trojko (41:30). Mega je ob slabi obrambi Ljubljančanov na odmor odšla s 16 točkami prednosti (50:34).