Varovanci Jovana Beaderja so v Ligi ABA 2, kjer nastopajo prvič, vknjižili drugo zmago. Foto: www.alesfevzer.com

Domžalčani so povedli z 10:2, a so gostje še v prvi četrtini naredili serijo 11:0, na odmor pa so odšli s prednostjo desetih točk. V drugem polčasu so prednost Rogaške domači košarkarji izničili dobro minuto pred koncem tretje četrtine, od 32. minute dalje pa vodstva niso več izpustili iz rok. Slatinčani so se sicer 56 sekund pred koncem še približali na štiri točke zaostanka, česa več pa jim gostitelji niso dovolili.

Prvi strelec je bil z 21 točkami Miroslav Pašaljić, pri Rogaški pa jih je 14 dal Stefan Mijović. V dresu Heliosa je debitiral nekdanji reprezentant Mitja Nikolić, ki je lani igral prav za Rogaško. Vpisal je dve točki in devet skokov. Tako Domžalčani kot Slatinčani so zdaj pri dveh zmagah v regionalnem tekmovanju.

Koprčani ostajajo neporaženi
Primorska je doma ugnala Lovćen. Koprčani so odlično začeli tekmo in povedli z 11:0. Sledil je preobrat in gostje so celo vodili s 25:18, a že do polčasa je znova vodila domača zasedba. Sedem točk je bila razlika pred zadnjo četrtino, v kateri so gostitelji, čeprav so jim črnogorski košarkarji ves čas dihali za ovratnik, prednost ohranili. Lance Harris je dal 20 točk, Ivan Marinković pa jih je dodal 19.