Krka ni uspela doseči druge zmage v Ligi ABA, Igokea pa je bila še drugi krog zapored usodna za enega izmed slovenskih predstavnikov v jadranski ligi.

Krka je tekmo odprla z dvema trojkama Lapornika (6:0). Vodila je že za osem točk (9:1), a so gostje z odličnim metom prevzeli igro v svoje roke, prvo četrtino so dobili s tremi točkami prednosti (18:21). Tudi v drugi četrtini so gostje narekovali ritem igre, na odmor pa so odšli z dvema točkama prednosti (41:43).

Gostje so v tretji četrtini vodili za 7 točk (49:56), a Krka ni dovolila, da se oddaljijo še bolj, v zadnjo četrtino so tako vstopili s 4 točkami zaostanka (54:58).

Krka je šest minut pred koncem tekme z dvema zaporednima trojkama po dolgem času povedla (62:60). Ko je še Kosi zadel izpod koša, je Krka vodila za 4 (64:60), kar je gostujočo ekipo prisililo v minuto odmora. Ta se je gostom obrestovala, saj so odgovorili z mini-serijo 0:4 (64:64).

Minuto in 17 sekund pred koncem je nekdanji igralec Krke Marko Jošilo zadel trojko za novo vodstvo gostov z 69:66. Rok Stipčević je točno minuto pred koncem s trojko izid poravnal na 69:69. Obetal se je napet zaključek. Atić je za Igokeo zadel enega izmed dveh prostih metov (69:70) in na koncu postavil končni rezultat. Stipčević je 6 sekund pred koncem metal za zmago Krke, a je zgrešil.

Pri Krki je bil s 14 točkami najboljši Jure Škifić, pri gostih pa z 19 Nikola Jovanović.

V četrtek bo na sporedu še ena zaostala tekma 2. kroga, pomerili se bosta slovenski ekipi Koper Primorska – Cedevita Olimpija.