James Robinson je prispeval 9 točk. Foto: Drago Perko/kosarka.si

Zasedba iz Republike Srbske se je veselila sedme zmage. V Novem mestu ima zdaj polovičen izkupiček, zmagala pa je petkrat. Krka je v krizi v Ligi ABA, zadnje zmage se je veselila 30. oktobra doma proti Studentskemu centru.

Novomeščani so bili brez možnosti za uspeh. Igokea je vseh 40 minut nadzorovala potek srečanja. Gostje so že v prvi četrtini prišli do dvomestne prednosti, Krka pa vse do konca mi imela manj kot deset točk zaostanka.

Novomeščani razglašeni v uvodnih desetih minutah
Zadnjič je bil izid izenačen na 6:6 v 4. minuti. Gostje so nato z delnim izidom 14:3 končali prvo četrtino. Novomeščani so delovali raztreseno, napake so se vrstile. V sedmih kriznih minutah je le Rok Stipčević prispeval tri točke.

Deshawn Stephens je na začetku druge četrtine povišal na 12:29. Gostje so ohranili prednost do odmora (27:42).

Luka Lapornik je zadel le eno trojko iz petih poskusov. Foto: Drago Perko/kosarka.si

Igokea hitro odbila nalet Krke
Krka je najboljšo igro prikazala v tretji četrtini. Precej bolje je zaigrala v obrambi. Z delnim izidom 14:7 se je približala na 47:57 po 30 minutah.

Na začetku zadnje četrtine je Darko Talić zadel trojko in nato povišal na 50:65. Do konca tekme se Krka ni več nevarno približala.

Krka je iz igre metala manj kot 37-odstotno (17/41), zadela je le pet trojk iz 19 poskusov, zgrešila šest prostih metov in izgubila skok s 26:34. Za povprečjem doseženih točk je zaostala za več kot deset, iz sivega povprečja pa ni mogel izstopati niti prvi strelec Lige ABA Stipčević (povprečje 20,4), ki je bil z 12 točkami znova prvi strelec domačih.

Zmaji v torek gostujejo v Zagrebu
S tem krogom se končuje prva polovica rednega dela Lige ABA. Cedevita Olimpija bo v tem letu še gostovala v Zagrebu. V torek ob 19.00 se bo srečala s Cibono. V 14. krogu, prvem v letu 2022, se bosta najboljša slovenska kluba pomerila med sabo. Naslednjo nedeljo ob 17.00 bo Krka gostila zmaje. Obe tekmi bosta v neposrednem prenosu na TV SLO 2 in MMC-ju.