Rok Stipčević je bil najboljši strelec Novomeščanov, ki niso uspeli zaustaviti Nejca Bariča. Foto: Liga ABA/Ivica Cavka

V pretekli sezoni so Novomeščani dvakrat premagali ekipo Splita, v letošnji pa so izgubili vseh pet srečanj na gostovanju. Vse tri zmage so dosegli v domači dvorani. Pri Krki je najboljši strelec Rok Stipčević, ki je prispeval 19 točk in 7 podaj, 14 jih je dodal Luka Lapornik.

Split v zadnjih minutah pred odmorom do preobrata
Gostitelji so pred 500 gledalci v mali dvorani Gripe odlično končali prvo četrtino. Z delnim izidom 11:2 so po desetih minutah vodili z 20:14.

Na začetku druge četrtine so se razigrali Novomeščani. Temple Gibbs je bil natančen izza črte, dvakrat pa je za tri točke zadel tudi Stipčević (26:31). Zaključek prvega polčasa je znova pripadel gostiteljem, ki so na odmor odšli s petimi točkami naskoka po trojki Karla Žganca (38:33).

Splitčani so se veselili druge zmage v letošnji sezoni v Ligi ABA. Foto: Liga ABA/Ivica Cavka

Poškodba Frencha
V tretji četrtini so se Dolenjci približali in povedli (46:48), nato pa je po delnem izidu 9:0 Split znova ušel na sedem točk razlike. Goste je v nadaljevanju presekala tudi poškodba noge Hassana Frencha, s katerim so izgubili višino in moč pod obema obročema.

Barič blestel v končnici
Z nekaj zadetimi meti zapored so se Novomeščani na začetku zadnje četrtine približali na dve točki razlike (65:63). Vseeno so imeli Hrvati ves čas malenkostno prednost, Novomeščani pa so se po minuti odmora znova približali na dve točki tri minute in pol pred koncem po košu Lapornika (75:73).

V končnici so bili Splitčani precej boljši. Darko Bajo je z zabijanjem začel ključno serijo. Barič je nato zadel trojko in s polaganjem v naslednji akciji povišal na 82:73. V zadnji minuti sta Bajo in veteran Roko Leni Ukić potrdila zmago Splita.

Mornar v soboto prihaja v Stožice
Cedevita Olimpija bo v soboto gostila Mornar. Derbi bo v nedeljo v Beogradu, ko se bosta pomerila večna tekmeca Crvena zvezda in Partizan.