Zmaji so v torek slavili s 74:71, tokrat pa so v tretji četrtini nadigrali tekmece, povedli za več 25 točk, nato pa so v zadnjih minutah nekoliko popustili, tako da so gostje omilili sicer konkreten poraz. Šlo je za srečanje 5. kroga Lige ABA, ki bi moralo biti na začetku novembra, a je bilo kar dvakrat prestavljeno zaradi okužb s koronavirusom v podgoriški zasedbi. Budućnost in Olimpija, ki imata zdaj v Ligi ABA enak izkupiček, se bosta kmalu znova pomerili, saj bo naslednja jadranska medsebojna tekma na sporedu že v soboto, 6. februarja, nato pa še 9. marca v zadnjem krogu tega dela Evropskega pokala.

Budućnost ima tudi letos zelo visoke cilje. V Ljubljano je prišla na krilih zmag nad Partizanom in Bourgom, v Ligi ABA pa je predtem klonila le dvakrat. Na kolena je spravila tudi Mornar in Crveno zvezdo, ki sta zdaj edina z dvema porazoma. Na srečanju Evropskega pokala je bila odločilna Olimpijina obramba, prav tako so zmaji dobro delo opravili v skoku, v ključnih trenutkih pa se jim je odprl tudi met. Obramba je bila tudi na drugi tekmi na ustrezni ravni, tokrat pa so bili Ljubljančani ves čas zelo razigrani tudi v napadu. Za dve so metali 71- (12/17), za tri kar 50-odstotno (18/36), zadeli pa so tudi vseh 17 prostih metov.

Sicer so izgubili pet žog več od tekmeca, a so zmaji imeli kar 11 podaj več, dobili pa so tudi skok. Po bolj zadržani torkovi predstavi je bil tokrat neustavljiv Jaka Blažič, ki je ob odličnem metu (2/2 za dve, 5/7 za tri in 9/9 PM) dosegel kar 28 točk. 20 jih je dodal Jarrod Jones, ki je bil znova zelo razpoložen tudi pri metu izza črte (6/9), vendarle gre za najboljšega v tem elementu v ligi, 17 pa Kendrick Perry. Ta trojica je blestela v tretji četrtini, ko so gostitelji naredili odločilno prednost. Četrtino so dobili s 33:20, v teh desetih minutah pa so zadeli kar osem trojk. V nedeljo bo Olimpija gostovala v Splitu, v sredo pa bo gostila Bourg.

Košarkarska zveza Slovenije je v izjavi za javnost sporočila, da finalnega turnirja Pokala Spar ne bo v februarskem terminu. Razlog je, da na slovenskih igriščih od konca oktobra lahko tekmujejo le prvoligaši, zaradi česar turnirja 13. in 14. februarja ne bo, saj sta bila do prekinitve tekmovanja odigrana le uvodna kroga.