Še 71 sekund pred koncem je bil izid poravnan na 88. Kendrick Perry je takrat grdo zgrešil met za dve točki, a je pod košem žogo ujel igralec tekme Mikael Hopkins in si ob dveh točkah prislužil še prosti met. Na drugi strani je prvi strelec Krke Rod Camphor zgrešil pod obročem in dobil še tehnično napako, ki jo je unovčil Jaka Blažič. Zadnji udarec za Dolenjce je bil skok v napadu Alena Hodžića, po katerem je zadel za dve, dobil še prosti met in postavil končni izid.

Pri Krki je z 22 točkami izstopal Camphor, 13 jih je prispeval Nejc Barič. Pri Cedeviti Olimpiji je bil junak Hopkins s 23 točkami in 12 skoki. Njegov statistični indeks je bil 39. 19 točk je vknjižil Blažič, 16 Hodžić.

Krka je sicer vodila večino srečanja, največ za 15 v drugi četrtini. Blestel je Camphor, ki je 17 točk dosegel že v prvem delu. Trojka Krke v prvem polčasu: 6/10. V drugem delu so Ljubljančani hitro ujeli tekmeca, vendar se nikakor niso mogli odlepiti na varno razdaljo. Novomeščani so jih ves čas držali v šahu, povedli celo s 83:79, toda na koncu je vendarle do izraza prišla večja izbira igralcev, ki jo je imel na razpolago trener Jurica Golemac.

Zelo pomembna zmaga. Kot sem napovedal, šlo je za zelo zahtevno tekmo, skupaj namreč nismo trenirali tri tedne. Pred tem srečanjem smo v polni zasedbi naredili samo en trening. Videlo se je, da nismo imeli iste energije kot pred premorom. Fantje so znova pokazali pravi značaj. Stopili so skupaj in s skupnimi močmi pripomogli k temu, da smo dosegli to zmago. Mikael Hopkins in Alen Hodžić sta prikazala odlično predstavo. Kendrick Perry se je kljub temu, da ni treniral, vrnil v drugem polčasu. Jaka Blažič, Luka Rupnik in Žiga Dimec so vsi prispevali svoj delež. Jarroda Jonesa so mučile težave z osebnimi napakami, a bil je z nami. Vedno zmaguje ekipa,” je poudaril Golemac.