Rok Stipčević je bil edini razigrani košarkar Krke. Foto: Liga ABA/Drago Perko

Krka je na domačem parketu izgubila zelo pomemben obračun v boju za mesta, ki neposredno zagotavljajo obstanek v Ligi ABA. Trinajsti poraz sezone jo drži na 11. mestu, a ima v nadaljevanju rednega dela zahteven spored, da si zagotovi najmanj 12. mesto.

Po dobrem začetku so domači v končnici prve četrtine malce popustili, kar je FMP izkoristil in povedel za pet točk, vseeno so Novomeščani hitro odgovorili, obračun pa je bil večino prvega polčasa izenačen.

FMP je prvi polčas končal s sedmimi zaporednimi točkami in ga dobil s petimi točkami naskoka (44:49).

Novomeščani razglašeni v drugem polčasu
Domači so drugi polčas začeli zelo slabo, ustavil se je met za tri, medtem ko so košarkarji FMP-ja zadevali z vseh položajev in tretjo četrtino končali s prednostjo 14 točk.

Na začetku zadnje četrtine je bila Krka popolnoma razglašena. FMP je z delnim izidom 13:2 povedel za 25 točk (60:85). Nemanja Nenadić in Marko Pecarski sta s trojkama napovedala pravi polom Krke v dvorani Leona Štuklja. V zadnjih minutah so gostje precej znižali ritem.

Najboljši strelec tekme je bil Rok Stipčević z 20 točkami, pri zmagovalcih pa je kar šest košarkarjev končalo z dvomestnim številom točk. Stefan Lazarević je prispeval 19 točk, štirikrat je bil natančen izza črte. Celotna prva peterka FMP-ja je bila razigrana.

Novomeščani bodo tekmo 20. kroga odigrali v nedeljo doma proti Megi, ki je trenutno na tretjem mestu.