Zmaji so specifičnost sezone 2020/21 zaradi novega koronavirusa večkrat občutili na lastni koži. Že minuli konec tedna je bilo znano, da se v torek v Hali Tivoli ne bodo pomerili z Budućnostjo VOLI in da bo ta konec tedna minil brez predvidenega dvoboja z novomeško Krko. Vodstvo lige je odločilo, da bodo tako odigrali zaostalo tekmo 9. kroga proti Zadru.

Gostitelji so izkoristili bled uvod Olimpije, povedli so s 6:2. V nadaljevanju je bil Zadar ves čas v manjši prednosti. Zmaji so ob koncu prve četrtine ujeli ritem, odgovorili so s serijo 0:7 – v njej je atraktivno zabil Hopkins – in povedli (10:13) ter trenerja Zadra prisilili v minuto odmora. Ta jim ni pomagala, saj so zmaji ta del igre končali s +9 (12:21).

Po dveh minutah igre v drugi četrtini so Ljubljančani prvič na tekmi povedli z dvomestno prednostjo (15:25). Jaka Blažič je nato zadel za +12 (15:27). Po drugi ekipni trojki se je Zadar približal na 7 točk zaostanka (24:31). A je s trojko odgovoril Alen Hodžić za +10 (24:34). Zadar se je ob koncu druge četrtine spet približal zmajem (31:37). Na odmor so varovanci Jurice Golemca odšli z 9 točkami prednosti (31:40).

Drugi polčas je Zadar začel s serijo 4:1 za nov priključek (35:41), a je Olimpija spet hitro povedla z dvomestno prednostjo (35:46). Zadar je vztrajal, a je Olimpija po lepi akciji Duščaka in Hopkinsa spet vodila za 11 (49:60). Zmaji so vodili za 12 (53:65), a v zadnjo četrtino so vstopili s +9 (57:66).

V zadnji četrtini so Ljubljančani hitro znova povedli z dvomestno prednostjo (59:69). A vztrajni gostitelji so odgovorili s serijo 6:0 in zaostajali so le še za 4 točke (65:69). Sledil je strelski mrk na obeh straneh. Slabe štiri minute pred koncem je Zadar po dolgem času povedel (73:72). Ekipi sta še naprej bili izenačeni.Murić je s trojko zmanjšal zaostanek (78:77). Perry je nato zadel tri proste mete (78:80). Zadar je imel zadnji napad, a na srečo Olimpije Justice ni bil natančen pri metu za tri točke, tako da je Olimpija prišla do zmage.

Prvi strelec Olimpije je bil Jaka Blažič, dosegel je 23 točk.

Včeraj in danes pa so druge ekipe odigrale tekme 14. kroga Lige ABA.