Lani je Olimpija dvakrat premagala Partizan, obe srečanji, v Štark Areni in Tivoliju, pa sta bili izjemno razburljivi in napeti do konca. Tako je bilo tudi tokrat, na koncu pa je novo zmago vpisala Cedevita Olimpija. Pri tej je bil najbolj razpoložen Yogi Ferrell, dosegel je 18 točk, k odlični predstavi je dodal še osem podaj. Foto: www.alesfevzer.com

Po težavah s poškodbami, ki so bile objektivni razlog za slabše rezultate v prvih dveh mesecih sezone, so zmaji strnili svoje. Zdaj so uspešno premagali tudi najtežjo oviro v tej sezoni, evroligaški Partizan na čelu z Željkom Obradovićem, ki ima izvrstno ekipo.

Tekma je bila zelo izenačena in borbena glede na to, da je bila desetkrat izenačena, nobena izmed ekip si v 40 minutah ni priigrala višje prednosti, tako da je odločitev padla v zadnjih minutah.

Izenačen prvi polčas
Partizan je tekmo začel s serijo 0:5. Olimpija je po košu Joshue Adamsa in trojkah Zorana Dragića in Yogija Ferrella prevzela vodstvo (8:6). Zmaji so s kolektivno igro v napadu – razigral se je Edo Murić – in dobro obrambo prednost povišali na +7 (17:10). Ferrell je bil prav tako razpoložen (21:15). Beograjčani so s sireno zaostanek znižali (23:19).

Partizan je v Ligi ABA trenutno prvi. Črno-beli so klonili le na mestnem derbiju pred Crveno zvezdo, zdaj pa so sklonjenih glav zapustili še Stožice. Foto: www.alesfevzer.com

Marko Jeremić je s trojko odprl drugo četrtino (25:19). Partizan je hitro ujel priključek in tudi izenačil (26:26), zato je Jurica Golemac vzel minuto odmora. Po tej je Amar Alibegović atraktivno zabil po podaji Adamsa (28:26). Dragić je s svojo drugo trojko povišal vodstvo na +5 (31:26). Alibegović je navijače dvignil na noge s še enim zabijanjem (33:29), ko ga je z dolgo podajo odlično zaposlil Adams. Ta je tudi zadel za + 6 (35:29). Partizan je z dvema zaporednima trojkama – zadela sta Dante Exum in Ioannis Papapetrou – izenačil (35:35). V nadaljevanju je potekal trd boj za vsak koš, Ferrell je ob izteku prvega polčasa zadel trojko za novo izenačenje (43:43).

Trd boj "koš za koš" in končnica pripadla zmajem
Cedevita Olimpija je na začetku tretje četrtine povedla za štiri točke (50:46), a Partizan je hitro zadel trojko (50:49). Alibegović je zadel še za tri, Ferrell pa je prodor lepo zaključil za domačih +7 (56:49). Zach Leday je s svojim prvim košem tekmece znova približal (58:56). Adams je zadel trojko v pravem trenutku, nato je iz težkega položaja metal še Matic Rebec za +6 Olimpije (63:57). A Partizan je znova ujel zmaje, v zadnjo četrtino so ti vstopili le s košem prednosti (63:61).

Gostje so četrto četrtino začeli s trojko Ledaya za vodstvo po dolgem času (63:64). Partizan je vodil tudi pri izidu 65:67, Olimpija pa je po dolgem času zadela, tri točke je v enem napadu zagotovil Dragić (68:67).

A vodstva zmaji niso dolgo zadržali, saj je od daleč zadel Papapetrou (68:70). Kevin Punter je zadel za +4 gostov (68:72). Ferrell je zadel trojko, Alen Omić pa dva prosta meta za novo vodstvo Olimpije (73:72).

Srbski klub je izgubil žogo, Ferrell pa je odlično polagal za +3 gostiteljev (75:72). Danilo Anđušić je zgrešil trojko, a Ljubljančani so prav tako zapravili napad – Exum je zadel en prosti met (75:73). Olimpija je znova zapravila napad, Partizan je imel 15 sekund pred koncem napad. Sodnik je Omiću dosodil osebno napako nad Mathiasom Lessortom, ta pa je bil polovično uspešen pri izvajanju prostih metov (75:74). Adams je po storjeni osebni napaki Partizana zadel oba prosta meta (77:74) in veselje v Stožicah, kjer se je zbralo 3000 gledalcev, se je lahko začelo.