Jaka Klobučar je bil z 19 točkami prvi strelec Krke. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Chris Booker
Krka je v petek izgubila v Laškem, vendar vtis popravila z novo zmago nad Unionom Olimpijo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka že do polčasa nadigrala Olimpijo
Krka v končnico s prvega mesta

Šov bratov Murić v dvorani Leona Štuklja (Edo je v Krkinem dresu dosegel 16 točk, Dino v Olimpijinem 19 točk in 16 skokov) je na koncu zasenčil Klobučar, ki je dosegel odločilne točke. 19 točkam (iz igre 5/8, prosti meti 7/8) je dodal še osem podaj. Olimpija je izgubila kar 19 žog, od tega Nebojša Joksimović osem. Krka bo tako v četrtfinalu igrala s Portorožem, Union Olimpija (za prvo mesto po rednem delu Lige za prvaka bi morala Krko premagati z več kot petimi točkami razlike) z Grosupljim.

V prvi četrtini le 24 točk (10:14)
Na začetku sta ekipi mukoma dosegali točke in imeli v prvih osmih minutah le okoli 20-odstoten met. Oslabljena Union Olimpija (manjkala sta tudi Sasu Salin in Deividas Gailius) je bila, če odmislimo zaostanek 4:0, v rahli prednosti, Krka pa je po 14 minutah spet povedla (23:22). Z agresivnim pokrivanjem Olimpijinih zunanjih igralcev je zaostanek 17:22 spremenila v vodstvo 35:25. Motivirani Edo Murić je do takrat že zbral deset točk.

Žvižgi za Sanija Bečirovića
V drugi četrtini je Krka tekmecu nasula kar 30 točk in šla na odmor s prednostjo 40:25. Na začetku drugega polčasa je razlika dosegla 17 točk, takrat pa se je Olimpija le prebudila. Z energijo Dina Murića ji je uspel delni izid 0:10 in tekma je bila pri izidu 50:43 spet zanimivejša. Toda ne za dolgo. Tik pred koncem tretje četrtine je Sani Bečirović, ki mu je do tedaj dvorana Leona Štuklja občasno žvižgala, zadel trojko za 57:44.

Klobučar prevzel odgovornost
V zadnji četrtini je Olimpija jurišala na nov preobrat. Načrt z Dinom Murićem v glavni vlogi je bil tokrat bolje pripravljen in v 37. minuti je prišla nagrada v obliki vodstva 62:63. Naslednje štiri točke je spet dosegla Krka, odločilna pa je bila trojka Jake Klobučarja minuto in pol pred koncem za prednost Krke 69:65. Ko je v zadnji minuti zadel še prosta meta, je bila tekma odločena.

Izjavi po tekmi:
Aleksandar Džikić, trener Krke:
"Prišli smo do tega, da smo na tekmi z Unionom Olimpijo sami odločali o prvem mestu, čeprav so Ljubljančani v Ligi Telemach za Prvaka imeli kar nekaj nenadejanih porazov. Tudi mi smo nato dvakrat izgubili, čeprav se od nas pričakuje, da ves čas zmagujemo, kar pa enostavno ni mogoče. Tokrat smo imeli nadzor nad tekmo, razbili povezavo med zunanjo in notranjo linijo Olimpije in to je bil ključ do zmage."

Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Čestitke Krki za zasluženo zmago. Igrali smo skoraj identično kot na zadnji tekmi z njo v Stožicah. Dobro smo odigrali tri četrtine in eno porazno. V drugi četrtini smo odigrali kot razbita vojska v napadu in obrambi. Škoda za zamujeno priložnost, a sedaj je pred nami končnica, v kateri moramo biti pravi in se uvrstiti v finale."