Pred letom dni so Pokal Spar visoko dvignili košarkarji Uniona Olimpije. Veliko možnosti je, da bo tako tudi letos. Še sploh zdaj, ko jim je Krka sama olajšala delo. Foto: KZS
Elektra Esotech
Košarkarski klub Elektra Esotech je lani praznoval 60-letnico kluba, le nekaj mesecev kasneje pa se bo boril za slovenski pokal. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Ernest Novak in Domen Lorbek
Ernest Novak (levo) je eden junakov presenetljive Elektrine zmage. Foto: KZS

Na koncu je bilo povsem zasluženih 83:70, potem ko je šoštanjski klub vodil praktično ves čas. Dolenjci so sicer izenačili po prvih točkah Bojana Krivca v 29. minuti (56:56) in nato po edinem košu Marka Rakočevića edinkrat na tekmi povedli, a je bilo že osem minut kasneje po košu Ernesta Novaka 75:62.

Na začetku je kazalo na gladko zmago
Olimpija je v mučnem derbiju polfinala slavila proti Heliosu s 73:69. Zmaji so v prvi četrtini vodili že za 12 točk, vendar so jih Domžalčani (brez Jureta Močnika) slabih pet minut pred odmorom z delnim nizom 16:2 ujeli in celo povedli z 32:30.

V drugem polčasu zeleno-beli niso izpustili vodstva iz rok, čeprav so skorajda zapravili prednost desetih točk iz 32. minute (58:48). Helios se je približal na le dve točki zaostanka (71:69), vendar so branilci lovorike, ki bodo jutri že 13. zapored nastopili v finalu pokalnega tekmovanja, ohranili mirno roko s črte prostih metov.