Mladi Miles Plumlee je v žep pospravil Paua Gasola. Foto: Reuters
Benu Udrihu se ni zatresla roka. Foto: Reuters

Green je zadel šest trojk in tekmo končal pri 22 točkah, Plumlee je dodal 17 točk in rekordnih 20 skokov. Gre za igralca, ki jima v Ligi NBA niso napovedovali vidnejše vloge. Obema se je odpovedala Indiana v zameno za Luisa Scolaja, zdaj pa sta stebra izjemnih Sunsov, ki so izkupiček pred božičem popravili na 17:10.

Plumlee je lani kot novinec, denimo, odigral le 14 tekem, v letošnji sezoni pa ima povprečje 9,5 in 8,7 skoka na srečanje. Tokrat je popolnoma nadigral Paua Gasola (10 točk, 4 skoki). Podobna zgodba je z Greenom, ki je igral tudi v Evropi in zamenjal sedem NBA-moštev, trenutno pa ima najvišje povprečje v karieri - 13 točk na srečanje.

Marcus Morris je vknjižil 19 točk (trojke 5/6), Bledsoe 16 točk, 11 skokov in 7 podaj, Dragić pa 12 točk (met 4/9, za tri 0/1), 7 podaj in 3 skoke v 29 minutah. Lakersi so izgubili vse četrtine. Ob polčasu so zaostajali za 13, po tretji četrtini že 22. Nick Young je bil z 19 točkami prvi strelec poražencev.

Ključna vloga Udriha pri zmagi Knicksov
Beno Udrih
je po vrnitvi Raymonda Feltona izpadel iz prve peterke, a je imel ključno vlogo pri zmagi New Yorka v Orlandu (103:98). Savinjčan je ohranil mirno kri in v zadnjih 26 sekundah zadel vseh šest prostih metov, s čimer so Knicksi zadržali vodstvo, ki se je s 25 točk stopilo le na eno. Udrih je v 23 minutah igre prispeval 10 točk (met 2/3) in 6 podaj. Poškodoval se je Carmelo Anthony (19 točk), ki je v tretji četrtini zapustil parket zaradi poškodbe gležnja.

Nowitzki se vzpenja na večni lestvici
Dirk Nowitzki je ob zmagi Dallasa v Houstonu dosegel 31 točk (met 11/18) in na večni lestvici strelcev preskočil Alexa Englisha. Zdaj je na 13. mestu s 25.631 točkami, prvi pred njim pa je John Havlicek, ki jih je v karieri dosegel 26.395.

Srečna zmaga Miamija
Miami je bil proti Atlanti na robu poraza, saj je minuto in pol pred koncem rednega dela zaostajal za sedem. LeBron James (38 točk) je nato zadel dve trojki, Ray Allen pa vse tri proste mete osem sekund pred koncem po dvomljivem prekršku DeMarreja Carrolla. Vročica, ki je tekmo začela z izidom 13:0, je izsilila podaljšek in slavila s 121:119.

PHOENIX - LA LAKERS 117:90
Green 22, Morris 19, Plumlee 17 in 20 skokov, Bledsoe 17, Dragić 12 (4/9), 7 podaj in 3 skoki v 29 minutah.

ORLANDO - NEW YORK 98:103
Afflalo 26, Davis 20; Anthony 19, Udrih 10 (2/3) in 6 podaj v 23 minutah.

CHARLOTTE - MILWAUKEE * 111:110
CLEVELAND - DETROIT 92:115
BROOKLYN - INDIANA 86:103
MIAMI - ATLANTA * 121:119
HOUSTON - DALLAS 104:111
MEMPHIS - UTAH 104:94
SAN ANTONIO - TORONTO 112:99