Andrej Žakelj je bil zadovoljen s predstavo svojih varovancev na obeh četrtfinalnih tekmah. Foto: www.alesfevzer.com

V četrtfinalu so Primorci tudi na drugi tekmi ugnali Rogaško z 91:66, potem ko so bili v ponedeljek boljši z 82:62. Že v prvem polčasu so izbranci Andreja Žaklja povedli za 25 točk, a so pred odmorom popustili (48:35). Na začetku drugega dela so znova zaigrali bolj osredotočeno in povišali prednost, ki so jo mirno zadržali do konca.

Pri gostiteljih je bil najbolj razpoložen Aleksandar Lazić s 26 točkami, pri gostih pa je Malcolm Bernard dosegel 23 točk.

Tudi v Domžalah drame ni bilo. Domžalčani so prvo tekmo dobili s 67:60, povratno pa z 79:67. Košarkarji Heliosa so drugo četrtino dobili za osem točk, prednost pa je po 20 minutah znašala 13 točk. V drugem delu so ves čas držali razliko okoli desetih točk ter se zanesljivo uvrstili v polfinale pokalnega tekmovanja. S 25 točkami se je najbolj izkazal Blaž Mahkovic, pri gostih pa je Miloš Pešić dosegel 17 točk.

V torek je Cedevita Olimpija zmagal v Šenčurju s 85:77, Krka pa je bila boljša od Polzele s 95:83. Povratni tekmi za dopolnitev zasedbe na zaključnem turnirju Pokala Spar bosta na sporedu v četrtek.

Četrtfinale, povratne tekme:
KOPER PRIMORSKA – Rogaška 82:62
91:66 (30:16, 18:19, 23:25, 20:16)
500; Lazić 26, Ciani 13, Barič in Luković po 11; Bernard 23, Miličević 10.

HELIOS SUNS – Šentjur 67:60
79:67 (23:18, 17:9, 19:24, 20:16)
400; Mahkovic 25 (6/6 za dve), Konjević 18, Pelko 12, Oman 8, Florveus 6, Radovčić 4, B. Prepelič, Šantelj in Hirschmann po 2; Pešić 17, J. Rebec 14, Haynes 8, Držić in Špan po 7, Čebašek 5, Ahmedović 4, Tabak 3, Ledl 2.

Četrtek ob 19.00:
HOPSI POLZELA – KRKA 83:95

Ob 19.30:
CEDEVITA OLIMPIJA – GORENJSKA GRADBENA DR. ŠENČUR 85:77

Izidi prvih tekem so v krepkem tisku. Sklepni turnir četverice bo v soboto in nedeljo na Kodeljevem v Ljubljani.