Celjanke se potegujejo za devetnajsti naslov državnih prvakinj, Kranjčanke, ki so bile tekmice Celjank v zadnjih desetih finalih, pa so še brez naslova. Foto: www.alesfevzer.com

Danes Kranjčanke niso bile blizu novemu presenečenju. Že ob polčasu so Celjanke vodile z 20 točkami prednosti.

V zasedbi trenerja Damirja Grgića je vseh 12 igralk stopilo na parket, največ točk pa sta dosegli Taylah Rose Simmons (17) in Sara Elizabeth Loomis (13). Pri Triglavu je do dvomestne številke prišla le Rebeka Abramovič (10).

Vseh deset finalov v zadnjih enajstih sezonah – 2020 prvenstvo zaradi covida-19 ni bilo končano, naslov pa so osvojile igralke Celja – so Celjanke dobile s 3:0.

Cinkarna Celje ima priložnost za tretji naslov v tej sezoni. Sredi marca so Celjanke osvojile pokal Slovenije – v finalu so bile boljše od Triglava, konec marca pa so še četrtič v zgodovini postale prvakinje regionalne Lige Waba.

Celjanke so v tej sezoni doživele štiri poraze. Dva v Ligi Waba, enega v pokalu Slovenije in enega v državnem prvenstvu, ko jih je na začetku decembra premagal Triglav s 65:54.

CINKARNA CELJE – TRIGLAV 1:0
69:48 (22:15, 19:6, 13:10, 15:17)
100; Simmons 17, Loomis 13, Jelenc 9, Bartelme 8, Štirn in Gbemouotor po 7, Čeh 6, Krenk 2; Abramovič 10, Kramžar 9, Stavrov 8, Šarić in Bubnić po 6, Dragar 4, Zoran 3, Hendrickx 2.