Krka je zadnji naslov osvojila leta 2016, ko je bila najboljša v pokalu in superpokalu. V svojih vitrinah ima zdaj sedem naslovov državnega prvaka, pet superpokalnih in štiri iz pokala Spar. Ob tem je leta 2011 zmagala v evropskem pokalu Eurochallenge.

Najboljši igralec zaključnega turnirja je postal Luka Lapornik, ki je v polfinalu odigral ključno vlogo za zmago Krke nad Cedevito Olimpijo, v finalu pa je dosegel 10 točk. Foto: www.alesfevzer.com

Šentjur je prvič v zgodovini kluba igral v finalu pokala, sicer pa se lahko pohvali z dvema lovorikama. V sezoni 2014/15 je pod imenom Tajfun postal državni prvak, nato pa je pred začetkom naslednje sezone osvojil še superpokal.

Dober začetek Šentjurja
Šentjur je na krilih nekdanjega igralca Krke Daliborja Đape in Jerneja Ledla povedla z 11 točkami prednosti (25:14). Do konca prve četrtine je Krka nekoliko znižala zaostanek (26:19). Đapa in Ledl sta v tem delu igre skupaj dosegla 18 točk.

Junak Krkine zmage nad Cedevito Olimpijo v polfinalu, Luka Lapornik, je s prvo trojko novomeške ekipe zmanjšal zaostanek na pet točk na začetku druge četrtine (27:22). Po lepo odigrani akciji je zadel tudi Vasilije Vučetić in Krka je zaostajala za tri točke (27:24). Vučetić je nato zadel še trojko za novo izenačenje (31:31). Ko je trojko in polaganje zadel Rok Stipčević, so Novomeščani prevzeli vodstvo (31:36). Do tega so prišli s serijo 2:12.

Strelski mrk Šentjurja je prekinil Domagoj Samac (33:36). Jan Špan je s svojim prvim košem iz igre približal svojo ekipo Krki na točko zaostanka (35:36). Lapornik je s svojo drugo trojko Krko znova popeljal na +5 (35:40). Ob izteku prvega polčasa je trojko zadel Ledl (38:40).

Krka vodila največ za 13 točk
Stipčević je s petimi točkami odprl drugi polčas za +5 Krke (40:45). Jan Kosi je po protinapadu zvišal vodstvo na +7 (42:49), Špan pa je nato lepo preigral obrambo Krke in zadel koš (44:49). Krka je v nadaljevanju povedla z višjo prednostjo (47:56).

V zadnjo četrtino je Krka vstopila z osmimi točkami prednosti (54:62). Nejc Barič je zadel trojko za prvo dvomestno prednost Krke (54:65), Aleš Pipan je posredoval z minuto odmora. Po tej je koš zadel Kosi za +13 (54:67). Šentjur je tri in pol minute pred koncem zaostajal za osem (61:69). Tolikšna je bila prednost Krke tudi minuto pred koncem (64:72). V tej je Šentjur imel priložnost za priključek, a ni bil natančen pri metih.

Pokalni naslov je za Krko lepa popotnica za finale Lige Nova KBM, v katerem se bo v seriji na tri zmage pomerila s Cedevito Olimpijo. Prva tekma v Stožicah bo v sredo, 26. maja, druga v Novem mestu v petek, 28. maja, tretja znova v Ljubljani 30. maja, morebitni naslednji dve pa 1. in 3. junija.