Krka je bila nevarno blizu temu, da bi znova zapravila visoko prednost, a je nato zablestel veteran Dragiša Drobnjak. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aleksandar Džikić
Varovanci Aleksandra Džikića imajo zdaj odlično izhodišče, da se bodo na zaključnem turnirju potegovali za naslov prvaka jadranske lige. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Samo Udrih
Samo Udrih je na svoji prvi tekmi NLB-lige pokazal, da je prava okrepitev za utrujene "zmaje". Foto: MMC RTV SLO
Sašo Ožbolt
Olimpija je v četrtek doživela visok poraz proti Maccabiju in za tri mesece izgubila Dina Murića. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zanesljiva zmaga Olimpije nad Cedevito

Šest krogov pred koncem rednega dela sta slovenski moštvi naredili velik korak za uvrstitev na zaključni turnir najboljše četverice. Boj bo še ogorčen, saj so razlike majhne, a sta Krka in Olimpija zdaj že precej blizu uresničitve velikega cilja.

Znova odličen začetek Dolenjcev
Krka je že v 1. četrtini pokazala Igokei, da z njo ni šale - Novomeščani so po prvih desetih minutah igre povedli s kar 19 točk (28:9)! Razpoložen je bil Dušan Djordjević, ki je dosegel 11 od skupno svojih 15 točk na tekmi. A visok zaostanek ni prestrašil bosanskega moštva, ki se je po zaslugi centra Briana Matthew-Chasa (20 točk) začel počasi vračati v tekmo.

Drobnjak zaustavil padec Krke
Igokea se je v 29. minuti po dveh zadetih prostih metih Čedomirja Vitkovca približala na samo pet točk zaostanka (46:51), a je hitro s polaganjem odgovoril prekaljeni Dragiša Drobnjak, ki je nato ob koncu 3. četrtine zadel še trojko za 46:56. Viden delež pri 14. zmagi sezone je prispeval Zoran Dragić, ki je 14 točkam dodal še 10 skokov. Krka je znova prevzela vajeti igre in nato le mirno pripeljala tekmo do zmagovitega konca.

Udrih zablestel ob srečanju s Cedevito
Samo Udrih
je s 14 točkami proti Cedeviti pokazal, zakaj si ga je trener Jure Zdovc tako želel. Ob razpoloženem Sašu Ožboltu (20 točk) je bil povratnik v vrste Olimpije najzaslužnejši za 13. zmago v Ligi NLB.

"Zeleno-beli" so vsekozi vodili in narekovali tempo obračuna z zagrebškim moštvom. V 2. četrtini je lepo zapolnjena dvorana Stožice, v kateri je bilo na povabilo kluba in občine tudi štiri tisoč šolarjev, videla pobeg na 11 točk.

Kriza v 4. četrtini zamenjala moštvo
V nadaljevanju pa so prišle zdaj že znane krizne minute Olimpije in gostje so se do konca 30. minute približali na pet točk (55:50). Cedevita ni izkoristila zaleta in je sama zapadla v krizo, kar so Ljubljančani znali kaznovati in hitro je prednost znova presegla dvomestno število. Pri gostih sta izstopala Američana Draper in Edwards, ki sta skupaj dosegla 33 točk. Pomemben dejavnik pri domačem uspehu je bil dobljen skok in trdna obramba.