Paolo Marinelli je bil nezgrešljiv. Za dve je metal 6/6, za tri 2/2, proste mete pa 8/8. Foto: www.alesfevzer.com

Obe moštvi sta na povratnih tekmah le še potrdili zmagi, ki sta jih dosegli že na prvih obračunih. Novomeščani, ki so doma Zlatorog nadigrali z 99:69, so glavni del naloge opravili že na prvi tekmi v Laškem, kjer so bili boljši za 14 točk. Tekmo v dvorani Leona Štuklja so gostitelji, ki so vodili vse srečanje, začeli odlično in povedli s 13:0. Že v prvi četrtini so razblinili dvome o potniku med štiri, saj so jo dobili z 28:11. Do polčasa so varovanci Simona Petrova s 63-odstotnim metom iz igre dosegli 53 točk. Tudi v drugem delu je bila domača vrsta boljša, zadnjo četrtino je dobila s 24:15 in na koncu zmagala za 30. Z 21 točkami je bil najboljši strelec tekme Paolo Marinelli.

"Potrebovali smo eno tako tekmo. Na tekmi v Mostarju se nam je zgodil popoln padec igre v drugem polčasu, predvsem vračanje in zbranost v obrambi. Danes smo to želeli popraviti. Dobro nam je uspelo in s pametno igro v napadu smo prišli so zaslužene zmage," je po tekmi povedal trener Krke Petrov.

Šenčur tudi drugič boljši od Rogaške
Šenčur je na prvi tekmi Rogaško premagal kar za 26 točk. Domače košarkarje je čakala praktično nemogoča naloga, tudi na drugi tekmi pa so bili Gorenjci boljši. Večino časa so gostitelji nadzorovali potek srečanja. Slatničani so sicer povedli za šest, nato pa so varovanci Radeta Mijanovića prevzeli pobudo in polčas dobili za osem. Sedem minut pred koncem so gostitelji izenačili, a je končnica znova pripadla Šenčurju. Dino Murić je bil prvi strelec gostov z 20 točkami, pri Rogaški pa jih je 21 dal Rashun Davis.

"Čestitam mojim fantom za zasluženo uvrstitev na zaključni turnir Pokala Spar. Čestitam tudi košarkarjem Rogaške, saj je na rezultat tekme vplivalo dejstvo, da so pred dvema dnevoma igrali težko tekmo v regionalni ligi. Časa za slavje ni, saj nas že v soboto čaka nova preizkušnja," je bil po zmagi zadovoljen Mijanović.