Edo Murić je v Beogradu dosegel 14 točk. Foto: SPS/ABA

Slovenski prvaki so doživeli trinajsti poraz v regionalnem tekmovanju, tako da tri kroge pred koncem rednega dela ostajajo na robu uvrstitve v evropska tekmovanja. Novomeščane v zadnjih treh krogih čakata dve domači preizkušnji, v naslednjem krogu proti Radničkemu in v zadnjem s Szolnokijem, vmes pa gostovanje pri Olimpiji.

Krka se je kljub odsotnosti Sanija Bečirovića dobro upirala in bila večji del srečanja na dosegu presenečenja. Crvena zvezda nikakor ni uspela streti odpora gostov, celo več, Krka je imela v 36. minuti le šest točk zaostanka (63:57), vendar so gostitelji v naslednji minuti naredili delni izid 7:0 in rešili vprašanje zmagovalca.

S 14 točkami je bil pri Krki najboljši strelec Edo Murić, po 11 sta jih dosegla Zvonko Buljan in Chris Booker, 10 pa Jaka Klobučar. Pri Crveni zvezdi je z 19 točkami izstopal Raško Katić.