Dolenjci so si odločilno prednost priigrali v drugi četrtini. V 11. minuti so še zaostajali z 18:19, v 19. pa že vodili s 37:25. Dolenjci so v nadaljevanju brez težav branili prednost. Najboljši strelec pri domačih je bil Erjon Kastrati s 15 točkami.

Tajfunu na koncu pošle moči
Drugi slovenski predstavnik v sredo Tajfun je gostil češki Nymburk in izgubil s 56:70. Slovenski prvaki so korak z gosti držali do 36. minute, ko je semafor kazal 51:52. Čehi so nato stopili na plin in do konca naredili delni izid 18:5. Pri Tajfunu je Sandi Čebular dosegel 13 točk.

V torek sta prvi tekmi odigrala tudi Zlatorog in Helios. Prvi so izgubili na Nizozemskem s 73:81, drugi pa v Latviji z 62:67.