Smiljan Pavić je prejel naziv najkoristnejšega igralca na tekmi. Foto: MMC RTV SLO
Krki prvič superpokal

Košarkarji Uniona Olimpije so tekmo začeli precej povprečno, pod košem niso našli odgovora na odličnega Smiljana Paviča, ki je prihajal do (pre)lahkih košev. V nadaljevanju se je razigral Damir Markota, ki je v 1. četrtini zbral 7 točk.

Markota pridno polnil koše
V drugi četrtini so Ljubljančani vodstvo iz prve četrtine še povečali, Markota je nadaljeval odlično igro, v 15. minuti je zadel tudi prvo trojko na tekmi (22:30). Končni izid ob polčasu (31:38) je s košem ob sireni postavil Vlado Ilievski.

Povratek Krke
Na začetku drugega polčasa se je Krka z dvema hitrima košema Paviča in Eda Muriča Olimpiji povsem približala, a so Ljubljančani znova pobegnili (+9). Sledil je preobrat, ki ga je s košem v 29. minuti uresničil Dragiša Drobnjak (48:47). Pred začetkom zadnje četrtine sta bili ekipi izenačeni (53:53).

Popoln kolaps Olimpije
V zadnji četrtini so aktualni državni prvaki prevzeli pobudo v svoje roke, Simon Petrov je zadel prvi koš za 55:53. Sledile so številne napake varovancev Jureta Zdovca, ki so jih na koncu stale tudi zmage. Goran Ikonič je minuto in pol pred koncem zadel trojko in razblinil še zadnje upe Ljubljančanov po zmagi. Tekmo so Novomeščani mirno pripeljali do konca (72:61).