Zoran Dragić in soigralci so se očitno otresli uvodnega pritiska finala. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jure Balažič
Jure Balažič se je po "ničli" na prvi tekmi tokrat oddolžil s 14 točkami. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jaka Blažič
Jaka Blažič je bil z 20 točkami najboljši strelec tekme, kar pa je ob porazu bolj slaba tolažba. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aleksander Sekulić
Aleksandru Sekuliću je svoje varovance po prvem porazu uspelo dvigniti. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka izenačila serijo na 1:1

Državni prvaki so tokrat pokazali povsem drugačen obraz kot v Novem mestu, saj so vodili večji del tekme. Najvišjo prednost je semafor kazal pol minute pred koncem, ko je Zoran Dragić povišal na +13 (75:62).

Odločitev o zmagovalcu je padla v prvi polovici zadnje četrtine, ko je Olimpiji najprej uspel delni izid 7:0, s katerim je izenačila na 57:57. A Krka je nato odgovorila z nizom 10:0 (67:57), po katerem se domači niso več pobrali.

Dragić in Balažič v gosteh bolj razigrana kot doma
Dragić, ki je na prvem srečanju dosegel le 5 točk, jih je tokrat prispeval 15 in bil najučinkovitejši pri gostih. Le točko manj (14) je dosegel kapetan Jure Balažič, čigar (točkovna) statistika je v Novem mestu ostala celo prazna. Pri Olimpiji sta se točkovno izkazala le Jaka Blažič (20) in Sasu Salin (18), kar pa ob slabših predstavah soigralcev ni bilo dovolj.

Film tekme Union Olimpija - Krka

Prva četrtina (19:20): Krka vodila s +9
Uvodne minute minejo v izenačeni igri. Krka po prodoru Dragića in košu Balažiča v 5. minuti povede z 10:7. Nissim doda koš za 12:7, razpoloženi Dragić pa z novim prodorom konča delni niz 9:0, po katerem mora trener zmajev Filipovski v 7. minuti vzeti minuto odmora (14:7). Po njej Nissim poviša na 16:7. Olimpija se po trojkah Dašića in Močnika približa na 17:20. Izid četrtine s prostih metov postavi Blažič.

Druga četrtina (15:19): Najbolj razpoložena Blažič in Balažič
Drugi del se začne z raztrgano oziroma nervozno igro na obeh straneh. Po petih minutah je izid le 23:23 (4:3 za Olimpijo). Blažič s prodorom povede zmaje v vodstvo (25:23) in nato doda še pet točk. A na drugi strani mu za 30:30 odgovorita Lučić in Nissim. Po petih zaporednih točkah Balažiča mora Filipovski v 18. minuti pri vodstvu Krke s 35:32 vzeti minuto odmora. Kljub temu končnica pripada Dolenjcem, ki po dveh zadetih prostih metih Abdula Hamida na odmor odidejo s prednostjo 39:34. Blažič pri Olimpiji z 11 in Balažič pri Krki z 10 sta najučinkovitejša strelca prvega polčasa.

Tretja četrtina (16:18): Po trojki Dragića 47:36
Balažič odpre drugi polčas s košem, nato pa naveza podajalca Nissima in strelca Lalića poskrbi, da semafor v 24. minuti kaže spet +9 (36:45). Filipovski mora vzeti minuto odmora. Po njej Dragić poviša na +11 (47:36), Olimpiji pa ne najde pravih rešitev v napadu. Veliko težav ima pod košema. V igri jo drži Blažič, ki s trojko v 28. minuti zniža na 49:41. Ko koš doda še Salin, je razlika le -6 (49:43). Sekulić vzame minuto odmora. Dragić malo pozneje zadene trojko za 54:45 in ko jo doda še Lučić, je razlika spet +10 (57:47). Na drugi strani je uspešen tudi Salin za 50:57 po 30 minutah.

Četrta četrtina (15:18): Olimpijinemu nizu 7:0 sledil Krkin 10:0
Sanjski začetek Olimpije, ki z delnim izidom 7:0 (Blažič 3, Salin 4 točke) v dveh minutah ujame nasprotnika na 57:57. Strelski mrk Krke s trojko prekine Edo Murić (60:57), Nissim pa doda prosta meta za 62:57 v 35. minuti. Za delni izid krke 10:0 poskrbita Balažič in Abdul Hamid, ki zadene trojko, po kateri semafor dobre tri minute pred koncem kaže 67:57. Nova minuta odmora za Filipovskega. Kljub njej Olimpija nima dinamita za preobrat. Vse njene upe s trojko natanko minuto pred koncem pokoplje Nissim (71:62).

IZJAVE PO TEKMI
Aleksander Sekulić, trener Krke:
"Rad bi čestital fantom, ki so po hudem porazu na prvi tekmi finala Lige Telemach pokazali drugačem obraz. Bili smo kot na tekmah v Ligi Telemach za prvaka, in vesel sem, da so se igralci odzvali na tak način - ni se lahko tako pobrati. Vseeno mislim, da smo še vedno delali kar nekaj napak, ki jih moramo popraviti in, da smo lahko še boljši v napadu."

Sašo Filipovski, trener Uniona Olimpije:
"Odigrali smo veliko slabše kot v Novem mestu, slabša pa je bila tudi koncentracija. Vračali smo se z dobro cono, a v ključnih trenutkih prejemali trojke, v igri pa je bilo preveč nervoze. Serija se seli na Dolenjsko, kjer moramo biti bolj zbrani."

Jaka Blažič, Union Olimpija:
"Vsi smo bili maksimalno motivirani, da bi to tekmo dobili in povedli z 2:0 v zmagah, a se s tem ne smemo obremenjevati, temveč moramo na drugo tekmo pozabiti in v torek v Novem mestu poskušat spet zmagati. Tokrat smo košarkarjem Krke dovolili, da se razigrajo, predvsem pri njihovih značilnih protinapadih, mi pa smo v napadu igrali preveč egoistično, nismo igrali kolektivno kot na prvi tekmi."

Edo Murić, Krka:
"Vesel sem, da smo zmagali na tej tekmi in izenačili serijo. Pokazali smo, da nismo slaba ekipa in da se bomo borili do zadnjega. V torek bodo košarkarji Uniona Olimpije, ki so mislili, da bodo z nami opravili s tako lahkoto kot v Novem mestu, še bolj motivirani."