Dve izjemno pomembni trojki je zadel Goran Ikonić. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Chris Booker
Najboljši strelec v domači vrsti je bil s 16 točkami Američan Chris Booker. Foto: Vladimir Nikolič
Krka skočila na drugo mesto

Prav ob koncu srečanja je Chris Booker, ki je bil s 16 točkami najboljši strelec domače vrste, zabil za razliko 13 točk, ki je državne prvake zavihtela na drugo mesto. Ameriški center je ujel še osem odbitih žog. Točko več je na nasprotni strani dosegel sicer najnevarnejši košarkar ekipe iz Aleksandrovca Brian Chase. Krka je Igokei ušla v zadnji četrtini po dveh trojkah Gorana Ikonića, ki je sicer prispeval 13 točk, toliko jih je v statistiko vpisal tudi Bojan Krivec.
Po izenačenem polčasu je novincem v regionalni jadranski druščini v tretji četrtini uspelo priigrati si manjšo prednost. Prevzeli so pobudo in v 25. minuti povedli z 51:44. Do izteka prvih 30. minut so varovanci Aleksandra Džikića ujeli priključek in na pričetku zadnje četrtine povedli. Ikonić je štiri minute pred koncem zadel dve trojki zapored in razlika je narasla na 10 (67:57). Do konca srečanja so Novomeščani brez težav obdržali priigrano prednost.
Drugi slovenski predstavnik Union Olimpija je v soboto v Zagrebu proti Cedeviti doživela katastrofalen poraz (95:57).