Dončić se je drugič v sezoni srečal z idolom Jamesom. Tokratno tekmo bo skušal hitro pozabiti. Foto: Reuters
Ko se je razigral James, so bili Mavericksi nemočni. V dveh zaporednih večerih na domačem parketu je dokazal, da je mesec dni pred 34. rojstnim dnevom še vedno v sijajni formi. Foto: Reuters
Trener Lakersov Luke Walton je že po zmagi nad Indiano v četrtek napovedal, da bodo podrobno pazili na Dončića, ki ni prišel do lahkih metov. Foto: Reuters
Velik navijač Lakersov Jack Nicholson si je tekmo ogledal v družbi sina Raya. Foto: Reuters

19-letni Dončić prvič v letošnji sezoni ni presegel meje 10 točk. Iz igre je metal le 2/13, zgrešil je vseh pet metov izza črte, nekajkrat ni zadel niti obroča ali pa so bili njegovi meti precej predolgi. Prispeval je tudi šest skokov in 5 podaj, a je tudi izgubil tri žoge.
Jezerniki so se po zaostanku z 22:37 na začetku druge četrtine zbrali in na krilih izjemnega LeBrona Jamesa (28 točk, 12/21 iz igre) prišli do preobrata. Drugi polčas so dobili z 61:45.
Harrison Barnes je bil najboljši strelec srečanja z 29 točkami. Zadel je štiri trojke iz šestih poskusov. Gostje so zelo slabo metali izza črte (10/39), v zadnji četrtini so jim popustili živci in prejeli so kar tri tehnične napake (skupaj štiri).

Dončić: Porazen strelski učinek!
"Moj strelski učinek je bil porazen, kljub temu smo odigrali lepo tekmo. Bilo je nekaj slabih sodniških odločitev, toda mislim, da smo opravili dobro delo," je povedal Dončić. Trener Dallasa Rick Carlisle je na vprašanje, kaj meni o "Luka-maniji", ki se širi zaradi dobrih nastopov slovenskega zvezdnika, dejal, da ni nikogar za "zaveso, ki bi s tem manipuliral", obenem pa povedal tudi, da je Dončić povsod, kamor pride, deležen dodatne pozornosti:

"Temu pa ne daje posebne teže. Vajen je tega, saj je že dolgo poseben igralec. Če malo pogledate, njegovi soigralci ga imajo radi in zelo radi tudi igrajo z njim. Kot novinec si je tudi že prislužil veliko spoštovanje. Vsa ta dodatna pozornost okrog njega je nekaj, kar mu ne godi posebej, kar soigralci vedo. Naš glavni cilj pa je, da rastemo kot ekipa."
Barnes neustavljiv v prvi četrtini
Gostiteljem se je zelo poznalo, da so se v četrtek v napeti končnici mučili z Indiano (104:96). Srečanje so začeli brez prave energije in Harrison Barnes je to takoj kaznoval. Z dvema trojkama je poskrbel za lepo prednost Dallasa po štirih minutah (6:17). Lakersi nikakor niso našli prave igre, tudi James še ni naravnal roke in po prvi četrtini so imeli gostje 10 točk naskoka (22:32).
James vrnil Jezerniki v igro
Dwight Powell je z zabijanjem povišal na 22:37, nato pa se je razigral James. Nekaj izgubljenih žog Mavsov so Jezerniki hitro kaznovali in LeBron je s protinapadi in s silovitimi zabijanji predramil zaspano občinstvo. Nanizal je osem zaporednih točk, gostitelji pa so z delnim izidom 10:0 ujeli priključek (40:45). Dončić v prvem polčasu ni blestel (1/8 iz igre), zgrešil je tudi vseh pet metov izza črte. Dvakrat je celo zgrešil celoten obroč. Blestel je Barnes z 18 točkami do odmora (53:58), pri Lakersih jih je James prispeval 12.
Lakersi blesteli v drugem polčasu
Tehtnica se je močno nagnila na stran gostiteljev v tretji četrtini. James je s številnimi prodori dosegal lahke koše, po zabijanju Lonza Balla pa so Lakersi prevzeli vodstvo z 61:60 in v dvorani, kjer se je kar strlo znanih obrazov iz Hollywooda, je završalo. Ob koncu tretjega dela igre se je razigral še Kyle Kuzma, ki je z dvema zaporednima trojkama poskrbel za vodstvo 16-kratnih prvakov z 78:75 po 36 minutah.
Osem minut pred koncem je Luke Walton (zablestel je z rožastim suknjičem v spomin na legendarnega komentarorja Craiga Sagerja) potegnil Jamesa na klop. Mavericksi so bili razglašeni v napadu, Kentavious Caldwell-Pope in Josh Hart pa sta povišala prednost na 98:89. Mavsi tri minute in pol niso dosegli niti točke, J. J. Barea je izgubil živce, prejel dve tehnični napaki (drugo celo na klopi za rezervne igralce). Piko na i je s trojko z desetih metrov z leve strani postavil James dve minuti in pol pred koncem (111:93).
V nedeljo v Dallas prihajajo vodilni Clippersi
Serija treh zaporednih zmag Dallasa je končana. Zdaj imajo deset zmag in deset porazov. V nedeljo čaka Mavse nova težka naloga, saj bodo gostili Clipperse, ki so presenetljivo v vodstvu na Zahodu.

Miami z izjemnim prvim polčasom končal črni niz
Miami je premagal New Orleans s 106:101. Vročica je dosegla prvo zmago na domačem parketu po šestih zaporednih porazih Goran Dragić je zaradi poškodbe kolena izpustil že zadnjih šest tekem.
Pelikani so bili v prvem polčasu popolnoma razglašeni. Izgubili so številne žoge in Miami je povedel z 52:21. Ob polčasu je imel še 20 točk naskoka (61:41). V nadaljevanju se je razigral Anthony Davis (41 točk; 15/23 iz igre) in prednost se je vseskozi topila. V zadnji minuti je imel Miami le še tri točke prednosti (103:100), Nikola Mirtoić je nato zgrešil trojko za izenačenje, zmago pa je potrdil najboljši igralec Miamija Josh Richardson (20 točk) 26 sekund pred zadnjim piskom sirene.
Rocketsi razbili Spurse ob vrnitvi Paula
Houston je s Chrisom Paulom popolnoma druga ekipa. Brez njega in Geralda Greena je izgubil proti Dallasu v sredo s 108:128, tokrat pa so Rocketsi odpravili San Antonio s 136:105. Clint Capela, James Harden in Paul so bili neustavljivi. Po treh četrtinah so vodili kar s 110:74 in zadnjih 12 minut je Mike D'Antoni namenil rezervistom.

Petkove tekme:
LA LAKERS - DALLAS 114:103
James 28 (12/21 iz igre, 2/4 za tri), 5 skokov in 4 podaje v 31 minutah, Ingram 19, Kuzma 15 in 12 skokov, Chandler 13 in 12 skokov, Caldwell Pope 13, Ball 10, McGee 6, Hart 5, Mihajluk 3, Stephenson 2; Barnes 29 (9/17 iz igre, 4/6 za tri), Powell 17, Smith Jr. 13, Matthews 11, Jordan 8 in 12 skokov, Barea 8, Dončić 6 (2/13 iz igre, 0/5 za tri), 6 skokov, 5 podaj in 3 ukradene žoge v 32 minutah, Finney Smith 5, Harris 4, Brunson 2.

MIAMI - NEW ORLEANS 106:101
Richardson 20, Wade 18, Olynyk 13 in 7 skokov, Whiteside 12 in 8 skokov, McGruder 11, Winslow 10, Dragić ni igral zaradi poškodbe kolena; Davis 41 (15/23 iz igre) in 9 skokov, Holiday 21, Mirotić 15.

BOSTON - CLEVELAND 128:95
Irving 29 (5/7 za tri), Morris 15, Hayward 14; Clarkson 16, Burks in Sexton po 15.

CHARLOTTE - UTAH 111:119
Lamb 24, Walker 21, Parker 20; Mitchell 30, Crowder 24 (6/10 za tri), Gobert 20 in 17 skokov.

DETROIT - CHICAGO 107:88
Jackson (6/8 za tri) in Griffin (10 skokov) po 20, Drummond 19 in 20 skokov; Carter 28, Parker 12.