Robert Rothbart je bil daleč najboljši igralec Olimpije v Podgorici. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Davis Bertans
Davis Bertans je v 34 minutah prispeval 5 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Ključen je bil delni izid 20:0 v drugi četrtini, ko so gostitelji povedli kar z 31:10. Pri Ljubljančanih je blestel Robert Rothbart z 19 točkami, nihče drug pa ni presegel 10 točk.
Izjemno slab začetek Olimpije
Zeleno-beli so zelo slabo začeli tekmo. V prvih štirih minutah niso dosegli niti točke in gostitelji so po košu Čedomirja Vitkovca hitro povedli z 8:0. Prvih šest točk so izbranci Saša Filipovskega dosegli s črte prostih metov (štiri zapored je zadel Robert Rothbart), Deon Thompson pa je v 9. minuti dosegel prva koša iz igre in zaostanek je bil znižan na 11:10. Uvodno četrtino je s trojko zaključil Bojan Krstović.

Serija 20:0 prelomila srečanje
S temi tremi točkami je začel neverjetno serijo Budućnosti 20:0. Poleg Krstovića se je razigral še Bojan Dubljević, ki je dvakrat polagal in bil v 17. minuti natančen še izza črte za 31:10. Ljubljančani uvodnih sedem minut druge četrtine niso dosegli niti točke, Davis Bertans je prekinil črno serijo z dvema prostima metoma. Ob odmoru so gostitelji vodili s 33:17.

Budućnost povedla že za 20 točk
V tretji četrtini je Budućnost še povišala prednost. Po trojki Dubljevića je razlika v 27. minuti znašala 18 točk (45:27). Gostitelji so povedli tudi za 20 točk, po 30 minutah pa je bilo 53:35. Edini, ki se je upiral, je bil Rothbart.
10 točk Rothbarta v zadnji četrtini
V zadnji četrtini je prevzel odgovornost na svoja ramena. V raketi je bil neustavljiv. V ključnem trenutku je Jermaine Anderson dosegel prvo trojko v svojem četrtem poskusu (60:45). Odgovoril je razigrani Rothbart, polagal pa je tudi Jaka Blažič in dve minuti pred koncem so bili zmaji znova v igri (60:51). Anderson je zadel dva prosta in Budućnost je z dolgimi napadi znala zadržati prednost do konca. To je bila že njihova četrta zmaga zapored.

Filipovski čaka na tri okrepitve
"Čestitke Budućnosti za zasluženo zmago. Bili so bolj agresivni od nas in kmalu naredili višjo prednost. Igrali smo premalo čvrsto in nismo bili zmožni slediti ritmu. Imeli smo preveč izgubljenih žog. Thompson je tekmo odigral z vročino. Pred nami je premor in čakamo na tri okrepitve, da lahko zaigramo normalno košarko v nadaljevanju sezone," je poudaril trener Sašo Filipovski.