Kawhi Leonard je bil z 31 točkami in 11 skoki prvi mož Spursov, ki so Thunderju vrnili za domači poraz na 2. tekmi polfinala Zahoda. Foto: Reuters

Eden večjih krivcev za poraz pa (spet) Westbrook. Vzel si je 31 metov (10 trojk) z odstotkom, slabšim od 30 %? Pika na i pa dve izgubljeni žogi v zadnjih 3 minutah in pol. Sicer je s svojo borbenostjo po zgrešenem metu Duranta dosegel še 3 točke in ogrozil zmago Spursev, ampak ... In ta ampak se OKC-ju ponavlja že skozi več let.

MMC-jev uporabnik "friks"
Cleveland Cavaliers
Cleveland Cavaliers so s 4:0 v 1. krogu odpravili Detroit, podobna usoda pa zdaj grozi Atlanti. Foto: Reuters

Tekma je bila izenačena, moštvi sta se izmenjevali v vodstvu. Domači Grom je sedem minut pred koncem s trojkama Sergea Ibake in Russlla Westbrooka povedel z 81:77, a so gostje odgovorili.

V zaključku Thunderju zmanjkal en koš
Dobro minuto pred koncem je David West iz bližine povedel Spurse v vodstvo s 96:89. Sledil je še en juriš Oklahome na krilih Westbrooka in Kevina Duranta, po košu Diona Waitersa 4,5 sekunde pred koncem so se približali na 96:98, a z 31 točkami najboljši posameznik večera Kawhi Leonard je nato mirno zadel oba prosta meta in San Antoniu prinesel pomembno prednost.

V nasprotju z 2. tekmo serije pri Ostrogah ni bil razpoložen samo LaMarcus Aldridge (24 točk), temveč ga je omenjeno točkovno prekosil Leonard, dober večer je imel tudi Tony Parker z 19 točkami in 8 skoki.

"Smo moštvo, ki mu je usojena veličina"
V Atlanti je trio LeBron James, Kyrie Irving in Kevin Love skupaj dosegel kar 69 točk, a najboljši posameznik med Konjeniki je bil z najboljšo predstavo kariere v končnici Channing Frye s 27 točkami.

Gostje so z novim rafalom trojk (21/39) znova hitro razorožili Hawkse, ki so izgubili s 108:121, Cavaliersi pa povedli s 3:0 in potrebujejo za uvrstitev v konferenčni finale Vzhoda samo še eno zmago. "Smo moštvo, ki mu je usojena veličina," je bil neskromen LeBron James in pohvalil Frya: "Pripeljali smo ga, da zadeva in meče in meče in meče."