Goran Dragić je proti Brooklynu dosegel 15 točk, kar je njegov rekordni strelski dosežek v letošnji sezoni. Pred tem je 13 točk nasul Indiani. Foto: Reuters

Lep točkovni izkupiček je k zmagi kolektiva iz Illinoisa prispeval Goran Dragić, ki je tekmo začel na klopi, v 20 minutah pa je med drugim zadel štiri mete za tri in končal pri 15 točkah. V svojo statistiko je dodal še po dva skoka in podaji ter blokado.

Zach LaVine je bil v zadnji četrtini nerešljiva uganka za obrambo Brooklyna, ki je dopustila delni izid 17:2 v korist Chicaga. Foto: Reuters

Tekma je bila sicer dokaj izenačena, gostitelji, ki so se za sodelovanje zahvalili Stevu Nashu, so bili večji del v vodstvu, v 3. četrtini so po dveh uspešno izvedenih prostih metih Kevina Duranta povedli za 12 (68:56), a so se gostje počasi vrnili.

Do konca četrtine so zaostanek stopili na vsega koš razlike (80:77), na uvodu zadnjega dela tekme pa tudi povedli (80:81). Brooklyn je po trojki Roycea O'Neala slabih devet minut pred koncem še vodil za štiri (88:84), nato pa so gostje stopili na plin in izid spreobrnili sebi v korist.

Z delnim izidom 17:2 so smuknili v zajetno prednost, ki je niso izpustili več iz rok. Brooklynova ekipa je bila razbita, igra v obrambi je popolnoma razpadla, gostitelji niso imeli pravega odgovora na razigrana Zacha LaVina in Nikolo Vučevića. To je bila za Chicago četrta zmaga v sezoni, za Brooklyn pa šesti poraz na osmih tekmah.

"Igramo zelo agresivno in včasih ujamemo pravi ritem. Tega se pravzaprav najbolj veselim. Po poškodbi je to moja peta tekma letos, kot kaže, sem ujel pravi ritem. Vsako tekmo se počutim bolje," je po obračunu v Barclays Centru z 29 točkami dejal najučinkovitejši strelec Chicaga LaVine.

S soigralci se zdaj vrača v vetrovno mesto, kjer se bo pomeril z New Orleansom, Brooklyn pa se odpravlja v prestolnico, kjer jih čaka tekma z Washingtonom.

BROOKLYN – CHICAGO 99:108
Durant 32, O'Neal 20; LaVine 29, DeRozan 20, Dosunmu 17, Dragić 15 (met iz igre 4/8, met za tri 4/6, prosti meti 3/4), 2 skoka, 2 podaji in blokada v 20 minutah.

MIAMI – GOLDEN STATE 116:109
Strus 24, Butler 23; Curry 23, 13 skokov in 13 podaj.

OKLAHOMA CITY – ORLANDO 116:108
Gilgeous-Alexander 34; Carter 30 in 12 skokov.

PHOENIX – MINNESOTA 116:107