Luka Dončić (ob njem Kevon Harris) se pripravlja na peto sezono v Ligi NBA. Foto: AP

Dallas je na svoji drugi tekmi zaigral s skoraj vsemi standardnimi igralci v moštvu. Dončić je začel tekmo in imel 75-odstotni met iz igre, med drugim je zadel tri od petih poskusov za tri točke. K temu je dodal še pet podaj in tri skoke.

Učinkovitejši je bil le Christian Wood, ki se je izkazal še na drugem srečanju. Okrepitev v vrstah Dallasa, nekdanji član Houstona, je zbral 23 točk v slabih 20 minutah igre.

Pri Orlandu so štirje igralci dosegli dvomestno število točk, največ Paolo Banchero (19).

Osem točk Dragića, Čančar brez točk

Goran Dragić in Vlatko Čančar sta se srečala na dvoboju Chicaga in Denverja, zmagali so gostitelji s 131:113. Več priložnosti je dobil Dragić, ki je za Bullse odigral skoraj 18 minut in v statistiko vpisal osem točk, dve podaji in skok. Čančar je pri gostih v dobih osmih minutah zgrešil vse mete iz igre, ob tem pa dvakrat podal in ujel skok.

Dallas bo prvo tekmo v Ligi NBA odigral 19. oktobra, ko bo gostoval pri Phoenixu. Predtem bo 14. oktobra odigral še pripravljalno srečanje v Salt Lake Cityju proti Utahu.

Sezono bosta 19. oktobra odprla tudi Dragić in Čančar. Chicago bo gostoval pri Miamiju, Denver pa pri Utahu.