Goran Dragić med zaustavljanjem Malcolma Brogdona na soočenju Bulls – Celtics. Foto: AP

Prvi strelec Chicaga je bil DeMar DeRozan s 25 točkami. Z 18 točkami in 23 skoki se je izkazal tudi Nikola Vučević, skupaj pa sta bike po začetnem zaostanku popeljala do preobrata in zmage.

Črnogorec blestel za rojstni dan

Kelti so bolje začeli tekmo in povedli z 12:0, Biki pa so nato zaostajali že za 19 točk, preden so ujeli goste v drugi četrtini in proti koncu polčasa povedli za 16. Ravno v odločilni 2. četrtini je Goran Dragić zadel edina svoja meta iz igre (iz sedmih poskusov).

"To je korak k temu, kar poskušamo zgraditi," je po tekmi dejal Vučević, ki je ravno v ponedeljek dopolnil 32 let. "Mislim, da kot ekipa še nismo našli prave identitete. Še vedno je pred nami nekaj dela, iskanje novih poti. Še velikokrat bomo v takšnem položaju. Vsakič moramo poskušati najti način, kako se odzvati. Tokrat nam je uspelo," je dodal črnogorski košarkar.

Prvi strelec lige obstal pri "le" 26 točkah

Ayo Dosunmu je k zmagi Chicaga dodal 22 točk, Zach LaVine, ki je odigral drugo tekmo, potem ko je uvodni dve izpustil, pa je zbral 19 točk.

Jason Tatum, za zdaj prvi strelec NBA-ja s povprečjem 34,7 točke, je za Boston tokrat dosegel 26 točk, od tega 15 v uvodni četrtini. Jaylen Brown je dodal 21 točk. Sodniki so na tekmi izključili začasnega trenerja Keltov Joeja Mazzullo (zaradi dveh tehničnih napak v tretji četrtini) in Granta Williamsa. Po izključitvi Mazzulle je ekipo vodil pomočnik Damon Stoudamire.

Čančar edini Nugget, ki ni igral

Nastopila je tudi ekipa tretjega Slovenca v Ligi NBA – Denvet Vlatka Čančarja. Nuggetsi so s 110:135 izgubili v Portlandu, slovenski reprezentant pa že tretjič zapored ni dobil priložnosti za igro. Ob visokem zaostanku je bil Čančar na koncu edini izmed 15 igralcev Denverja, ki ni zaigral.

Trail Blazers so z zmago tudi na četrti tekmi nove sezone ohranili popoln izkupiček in so zdaj sami na vrhu celotne lige, saj je Utah doživel prvi poraz na gostovanju v Houstonu (114:108).

39 let že ni bilo takšne tekme

Tekma ponedeljkovega košarkarskega večera v ZDA se je odvila v Memphisu, kjer se je odvil strelski dvoboj dvojic Morant-Bane proti navezi Irving-Durant. Na koncu so slavili domači Grizliji s 134:124, njihova asa sta zbrala vsak po 38 točk, gostujoča zvezdnika pa po 37 točk.

Prvič po letu 1983 se je na tekmi rednega dela Lige NBA zgodilo, da sta po dva najboljša strelca obeh ekip presegla mejo 35 točk. V celotni zgodovini najmočnejše košarkarske lige pa so vestni statistiki predtem našli le dve takšni tekmi.

"Njihove trojke so nas ubile," je Durant po tekmi izpostavil ključni dejavnik, ki je strelski šov prevesil v korist Memphisa. Gostitelji so zadeli 16 trojk, od tega sta jih 12 prispevala Morant in Bane, na drugi strani so Mrežice izza črte za tri točke metali 9/29.

LIGA NBA
TEKME 24. OKTOBRA

PHILADELPHIA – INDIANA 120:106
Harden 29 in 11 podaj ter 9 skokov, Embiid 26, Harris 18; Haliburton 19 in 10 skokov, Hield 18,Smith 17 in 10 skokov.

MIAMI – TORONTO 90:98
Butler 26, Herro 22 in 15 skokov; VanVleet 24 in 9 podaj, Siakam 23,9 skoka.

NEW YORK – ORLANDO 115:102
Randle 25 in 12 skokov, Brunson 21, Barrett 20; Banchero 21, Carter 17.

CHICAGO – BOSTON 120:102
DeRozan 25, Dosonmu 22, LaVine 19, Vučević 18 in 25 skokov ... Dragić 7 točk (iz igre 2/7) in 6 podaj v 17 minutah igre; Tatum 26, Brown 21.

HOUSTON – UTAH 114:108
Porter 26 in 10 skokov, Green 25, Smith 21 in 9 skokov, Eason 11 in 9 skokov; Clarkson 17, Markkanen 14, Olynyk in Vanderbilt (11 skokov) po 13.

MEMPHIS – BROOKLYN 134:124
Morant 38 (iz igre 12/22), 8 skokov in 7 podaj, Bane 38 (14/21), Aldama 17; Irving in Durant po 37, Claxton 16.

MINNESOTA – SAN ANTONIO 106:115
Towns 27 in 11 skokov, Russell 25; Vassell 23 in 9 skokov, Johnson 18, Sochan in Poeltl (14 skokov) po 14.

PORTLAND – DENVER 135:110
Lillard 31, Simons 29, Grant 21, Nurkić 13 in 12 skokov; Gordon 26, Porter 18, Hyland 15, Čančar ni igral za Denver.