Marcus Smart in Jayson Tatum bosta v letošnji končnici odigrala vsaj še eno tekmo. Foto: Reuters

Ni se zgodilo, da bi se letos še drugi konferenčni finale končal z 'metlo'. Potem ko so Los Angeles Lakersi s 4:0 klonili pred Denverjem, je Bostonu vendarle uspelo premagati visokoleteči Miami, ki pa ima še vedno odlične možnosti za napredovanje v veliki finale Lige NBA.

Če so bile za Celticse v letošnji končnici ob porazih vselej usodne katastrofalno odigrane tretje četrtine, so varovanci Joeja Mazzulle tokrat prav na uvodu drugega polčasa našli recept za zmago.

Košarkarji Miamija so v tretji četrtini, ki so jo izgubili s kar 38:23, doživeli strelski mrk, po katerem ni bilo več vrnitve. Vseeno bodo imeli še tri priložnosti za uvrstitev v veliki finale. Foto: Reuters

Ni sicer kazalo najbolje. Ko je Max Strus zadel za prednost 9 točk (61:52), se je zdelo, da ima Miami vse niti igre v svojih rokah, a zgodil se jim je strelski mrk, ki je trajal skoraj štiri minute, v tem času pa so Bostončani z delnim izidom 18:0 potek tekme obrnili sebi v prid.

Četverica igralcev, ki je več ali manj razočarala na prejšnjih tekmah, je tokrat zaigrala složno in učinkovito. Jayson Tatum, Derrick White, Marcus Smart in Jaylen Brown so bili nerešljiva uganka za Miami, ki je v tretji četrtini povsem popustil v obrambi.

V zadnji četrtini je Boston le še nadziral tekmeca, ki nikakor ni našel poti nazaj v igro, zaostanek se je le večal. Za najvišjo prednost na tekmi je s polrazdalje tri in pol minute pred koncem poskrbel Tatum (89:107).

On je bil s 33 točkami (in 11 skoki) tudi prvo ime srečanja, 17 jih je dodal Brown, eno manj White. Na drugi strani je bil še najbolj razpoložen Jimmy Butler, ki se je ustavil pri 29 točkah, Gabe Vincent jih je pristavil 17, 16 jih je s klopi dodal Caleb Martin.

"Reševali smo si sezono," je po tekmi kratko in jedrnato povedal Tatum. Nekoliko zgovornejši je bil njegov trener Mazzulla: "Ne smemo se sprostiti. Še naprej moramo ohranjati enako raven intezivnosti, enako miselnost, enako osredotočenost."

Peta tekma serije je na sporedu v noči na petek ob 2.30 po slovenskem času v Bostonu.