Kawhi Leonard se je vrnil po hudi poškodbi kolena. Foto: Reuters

Grk je bil z 21 točkami (met 9/16) in 13 skoki prvi mož svoje ekipe, ki poleg Bostona velja za prvega favorita Vzhoda. Bucksi so izgubili vseh pet pripravljalnih tekem, a ko je šlo zares, so pokazali pravi obraz.

Odločilno trojko je 23,8 sekunde pred koncem zadel veteran Wesley Matthews (osem točk). James Harden (met 13/24, trojke 1/7), ki je bil z 31 točkami najučinkovitejši pri gostiteljih, je v zadnjem napadu štiri sekunde pred koncem zgrešil met za vodstvo.

Brook Lopez je poleg 17 točk v obrambi uspešno ustavil Joela Embiida, ki je vknjižil 15 točk (met (6/21) in 12 skokov. V drugem polčasu je eden izmed kandidatov za MVP-ja sezone ostal na ničli. Po tekmi ni dajal izjav novinarjem.

Kawhi začel na klopi

Kawhi Leonard je na svoji prvi tekmi po 16 mesecih k osmi zaporedni zmagi nad mestnimi tekmeci v 21 minutah prispeval 14 točk in sedem skokov. Dvakratni MVP finala je prvič po letu 2013 začel tekmo na klopi. Paul George je bil prvi strelec "gostov" s 15 točkami, kolikor jih je v svojem debiju za Clipperse dosegel tudi John Wall. Ivica Zubac je 14 točkam v 35 minutah dodal še 17 skokov in pet blokad.

Pri Lakersih so izstopali Lonnie Walker (26 točk), Anthony Davis (25) in LeBron James (20, 10 skokov). Zatajili so Russell Westbrook (met 0/11), Patrick Beverly (1/7) in Kendrick Nunn (0/7). Trojka Lakersov: 9:45.

Clippersi so pobegnili s 17 zaporednimi točkami, a so Lakersi odgovorili z delnim izidom 24:7 in tekmo ohranili izenačeno vse do končnice.

Dva slovenska košarkarja bosta na delu v noči s petka na soboto. Goran Dragić bo s Chicagom gostoval pri Washingtonu, Vlatka Čančarja pa z Denverjem čaka obračun pri prvakih iz San Francisca, Golden Statu.