Luka Dončić se je najbolj razveselil trojke z leve strani ob izteku napada. Dve minuti in 17 sekund pred koncem je povišal na 101:91 in Lakersi so bili v izgubljenem položaju. Foto: Reuters

V prvem polčasu so Lakersi odlično zaustavili Dončića. Trener Frank Vogel je že pred tekmo napovedal spremembe, saj jim je 22-letni Ljubljančan nasul 30 točk v četrtek, ko so bili Mavericksi boljši s 115:110. Alexu Carusu ga samemu seveda ni uspelo pokriti, a velikokrat je pristop center Andre Drummond. Lakersi so imeli ob odmoru 12 točk naskoka (46:58).

Dončić je v drugem polčasu sijajno razigral soigralce. Dwight Powell je v zadnji četrtini štirikrat z zabijanjem končal akcijo po podaji slovenskega zvezdnika. S 25 točkami je bil Powell igralec tekme, zgrešil je le en met iz igre (11/12).

V tretji četrtini četrtkove tekme se je poškodoval Kristaps Porzingis, ki je parket zapustil v bolečinah. Zaradi zvina levega gležnja tokrat ni bil v kadru.

Jezerniki vse bolj pogrešajo LeBrona
Lakersi bodo še dva tedna igrali brez LeBrona Jamesa, ki je tokrat znova zelo zavzeto spodbujal soigralce. Manjkala sta tudi ostrostrelec Kentavious Caldwell Pope (29 točk, šest trojk na četrtkovi tekmi) in borbeni Montrezl Harrell, ki odlično zapira raketo.

McLemore velika okrepitev pred končnico
Najboljši strelec pri aktualnih prvakih je bil Ben McLemore, ki je zadel šest trojk. Zbral je 20 točk. Anthony Davis se je vrnil v četrtek, potem ko je izpustil 30 tekem, a še ni ujel pravega ritma. Tokrat je bil na parketu 28 minut, zgrešil je kar 14 metov (5/19), tudi vseh šest za tri točke.

Dončić je večkrat poudaril, da si ne želi igrati dodatnih tekem za preboj v končnico. Zadnji trije tedni rednega dela bodo še zelo napeti. Foto: Reuters

Dallas je hitro povedel z 8:3 in trener prvakov Vogel je vzel minuto odmora po dveh minutah in pol. McLemore, ki je prišel iz Houstona, je zadel štiri trojke v uvodnih devetih minutah in Lakersi so dobili prvo četrtino (23:26).

Dončić prejel že 14. tehnično napako
Dončić je prvi točki dosegel na začetku druge četrtine. Ko ga je blokiral McLemore, je izgubil živce in se glasno jezil na sodnike. Zahteval je osebno napako, prejel pa tehnično. To je bila že njegova 14. v tej sezoni, več jih je zbral le center Philadelphie Dwight Howard (15).

Lakersi so se razigrali, z delnim izidom 18:5 so si po trojki Kyla Kuzme priigrali že 17 točk naskoka (37:54).

Dončić je dve minuti pred odmorom zadel trojko in nato prejel še udarec v levi komolec. Do konca prvega polčasa se je držal za roko in prepustil akcije soigralcem. Ob odmoru so imeli Lakersi 12 točk naskoka (46:58).

Mavericksi blesteli v drugem polčasu
V tretji četrtini so Mavericksi zaigrali precej bolje v obrambi, Dončić pa je delil podaje. Tim Hardaway je po številnih zgrešenih metih zadel trojko z devetih metrov tik pred piskom sirene in po 36 minutah je bil izid izenačen (79:79).

Pet minut pred koncem je Davis še zadnjič na tekmi izenačil na 89:89, končnica pa je popolnoma pripadla gostiteljem. Dončić je navdušil s podajami do Powlla, ki je zaključeval z zabijanji. Najbolj se je razveselil trojke dve minuti pred koncem za 101:91, ko se je žoga od obroča odbila visoko v zrak in padla skozi mrežico.

Lakersi so bili v zadnjih minutah razglašeni. Preveč so poskušali prek Davisa, ki še ni v pravi formi. Tudi Dennis Schröder ni dobro vodil igre. V odločilnih trenutkih se zelo pozna, da manjka James.

V končnici Lakersi zelo verjetno ne bodo imeli prednosti domačega parketa, a prav nihče se ne bo želel srečati z njimi, ko bodo imeli na razpolago celoten kader.

Dončić pohvalil Powlla
"V prvem polčasu smo zgrešili nekaj odprtih metov, v drugem pa smo precej bolje odigrali v obrambi. Powell je igral izjemno na obeh straneh parketa, kar pokal je od energije. To smo potrebovali. Zdaj je vsaka tekma pomembna, ponoviti bo treba takšne predstave tudi na naslednjih tekmah," je bil zadovoljen Dončić.

Miami brez Dragića ugnal Chicago
Miami je ugnal Chicago s 106:101. Goran Dragić je počival zaradi bolečin v desnem kolenu. Manjkala sta tudi Victor Oladipo in Tyler Herro. Pri Bikih je poškodovan zvezdnik Zach LaVine.

Vročica je v drugi četrtini povedla že z 59:35. Biki so v drugem polčasu vztrajno nižali zaostanek. 15 sekund pred koncem je Coby White z zabijanjem znižal na 103:101. Kendrick Nunn je nato zadel oba prosta meta, Garrett Temple pa je zgrešil trojko in zmaga je ostala na Floridi.

Štirje košarkarji Miamija so presegli 20 točk. Duncan Robinson je zadel sedem trojk. Najboljši strelec tekme je bil White z 31 točkami, Nikola Vučević jih je dodal 26. V ponedeljek se bosta ekipi še drugič pomerili v American Airlines Areni.

Minnesota še drugič v tej sezoni šokirala Utah
Za največje presenečenje je poskrbela odpisana Minnesota. Vodilni Utah je še drugič v tej sezoni na domačem parketu izgubil proti Volkovom (96:101). Ekipa iz Salt Lake Cityja ima na domačem parketu 26 zmag in le štiri poraze.

Karl-Anthony Towns je zbral 24 točk, Anthony Edwadrs in D'Angelo Russell sta jih dodala po 23. Utah je v zadnjih treh minutah in pol dosegel le tri točke, potem ko je po trojki Bojana Bogdanovića (30 točk) povedel s 93:92.

Julius Randle je najzaslužnejši za preporod Knicksov. Foto: Reuters

Evforija v New Yorku po deveti zaporedni zmagi
New York je odpravil Toronto s 120:103. To je bila že deveta zaporedna zmaga Knicksov, kar je najdaljši niz v zadnjih osmih letih. V sezoni 2012/13 je New York zadnjič igral v končnici. Zadnjo četrtino v Madison Square Gardnu so dobili z 32:20. Znova je blestel izjemni Julius Randle z 31 točkami in 10 skoki.

V znameniti dvorani se je zbralo 1981 srečnežev. Vzdušje je bilo odlično, povpraševanje za vstopnice je ogromno. Kmalu naj bi bilo na voljo več vstopnic (zdaj je lahko zasedenih le 10 odstotkov vseh sedežev), a seveda dvorana v tej sezoni ne sme biti polna.

Denver je bil boljši od Houstona s 129:116. Vlatko Čančar je igral štiri minite, ujel je dve žogi in zgrešil edini met za tri točke.

Tekme 24. aprila:
MIAMI – CHICAGO
106:101 (33:18, 18:23, 19:22, 26:38)
Robinson 23 (7/15 za tri), Nunn 22, Adebayo (10 skokov) in Butler po 20, Iguodala 6, Strus 5, Ariza in Dedmon po 4, Vincent 2, Dragić, Herro in Oladipo niso igrali; White 31 (11/18 iz igre), Vučević 26 (11/18 iz igre) in 14 skokov, Theis, Markkanen in Valentine po 9, Young 6, Williams 4, Arcidiacono 3, Satoransky in Temple po 2, LaVine ni igral.

DALLAS – LA LAKERS
108:93 (23:26, 23:32, 33:21, 29:14)
Powell 25 (11/12 iz igre) in 9 skokov, Finney Smith 21 (4/7 za tri), Dončić 18 (6/15 iz igre, 2/6 za tri, prosti meti 4/5), 13 podaj in 8 skokov v 39 minutah, Kleber 9 in 10 skokov, Cauley Stein, Redick in Hardaway (2/13 iz igre) po 8, Melli 6, Brunson 5, Porzingis ni igral; McLemore 20 (6/10 za tri), Davis 17 (5/19 iz igre), Schröder 16 in 10 podaj, Kuzma 14, Caruso 7, Drummond (12 skokov) in Horton Tucker po 6, Morris 4, Matthews 2, M. Gasol 1, James, Caldwell Pope in Harrell niso igrali.

NEW YORK – TORONTO 120:103
Randle 31 (10/17 iz igre, 5/7 za tri), Barrett 25 in 12 skokov, Rose 19, Bullock 16; VanVleet (5/10 za tri) in Anunoby (6/11 za tri) po 27, Siakam 26 (5/9 za tri).

MILWAUKEE – PHILADELPHIA 132:94
G. Antetokounmpo 24 (9/12 iz igre), 14 skokov in 7 podaj, Portis 17, Nwora (3/4 za tri) in Forbes po 13, Holiday 12; Maxey in Milton po 15, Se. Curry 13, Howard 12 in 12 skokov.

INDIANA – DETROIT 115:109
Brogdon 26, LeVert 25, Sumner 22 (4/5 za tri); Grant 25, Plumlee 17 in 21 skokov, Stewart 13.

NEW ORLEANS – SAN ANTONIO 108:110
Williamson 33 (13/23 iz igre) in 14 skokov, Ingram in Ball (6/10 za tri) po 24; DeRozan 32 (10/21 iz igre, prosti meti 12/12), White 22, Johnson 14, Murray 11.

UTAH – MINNESOTA 96:101
Bogdanović 30 (7/13 za tri), Conley 18, Clarkson 15, Mitchell ni igral; Towns 24 in 12 skokov, Edwards in Russell po 23.

DENVER – HOUSTON 129:116
Porter 39 (8/12 za tri), Jokić 24 (10/14 iz igre), 12 podaj in 8 skokov, Dozier 23 ... Čančar 0 (0/1 za tri) in 2 skoka v 4 minutah; Wilson 25 (10/17 iz igre), Olynyk (11 podaj) in Lamb po 21.