Jokić je po tekmi prejemal čestitke. Foto: Reuters

Nikola Jokić je odigral (za svoje izjemne standarde, seveda) dokaj povprečno tekmo (24 točk, 6 skokov in 8 podaj). Jamal Murray, ki je v prvem polčasu briljiral s 30 točkami, jih je v nadaljevanju dodal le osem. Denver je imel že prednost 14 točk, ki jih je v zadnji četrtini zapravil, s tem pa dvignil domače navijače na noge, saj so mislili, da bodo Lakersi serijo znižali na 2:1.

Jamal Murray je v prvem polčasu dosegel več kot polovico točk Denverja (30 od 58). Foto: Reuters

Pričakovanja so bila napačna, Denver je z mirno in nadzorovano igro dokazal ves razkošni talent in potencial, zdaj je res blizu svojemu prvemu finalu, saj mora na (morebitnih naslednjih) štirih tekmah zmagati le enkrat.

Lakersi uspešno izbrisali 14 točk zaostanka ...
Denver je že v prvi četrtini večkrat vodil za 14 točk, nazadnje v 11. minuti, ko je Murray zadel enega od kar 15 metov iz igre za vodstvo s 30:16. Jezerniki so se počasi bližali in do odmora znižali na tri točke (58:55), slabih osem minut pred koncem pa še zadnjič povedli, ko je Rui Hačimura zadel oba prosta meta za vodstvo s 94:93. Gledalci so noreli, saj so verjeli v dokončanje preobrata.

... Nato nemočno opazovali serijo 0:13
A natanko tri minute pozneje so spet kislo sedeli. Najprej je njihova obramba klonila od daleč, trojke so po vrsti zadeli Jeff Green, Bruce Brown in Murray, nato sta bila še izpod obroča natančna Brown in Jokić, ki sta končala odločilno serijo 13:0, ki je izid na semaforju premaknila na neulovljivo vodstvo s 106:94. V teniškem žargonu: igra, niz, (končna) zmaga (v seriji) pa je zdaj res blizu.

James upa tudi na podlagi zgodovine in finalnega preobrata proti Golden Statu, ko je Cleveland leta 2016 že zaostajala 1:3, nato pa le prišel do naslova prvaka. Foto: Reuters

Čančar ni igral
"Vsak dan se veliko naučim o naši ekipi. Imamo borben značaj, ne glede na to, ali smo v vodstvu ali zaostanku, se bomo borili in vztrajali pri naši igri, in to na visoki ravni. To bomo počeli tudi v nadaljevanju serije," je bil odločen Kentavious Caldwell Pope, ki je dosegel 17 točk. Nekdanji igralec Lakersov je v drugem polčasu zbral 12 točk. Slovenski reprezentant Vlatko Čančar ni stopil na parket.

LA pred misijo nemogoče
Pri Jezernikih je Anthony Davis dosegel 28 točk, LeBron James in Austin Reaves sta jih dodala 23, a gostitelji so bili skromni pri trojki, saj so jo metali le 31-odstotno (Denver 42), izgubili pa so tudi precej več žog (12:5). Na svojem parketu so izgubili prvič po 26. marcu in so zdaj v res neugodnem položaju. Statistično gledano, so v nemogočem položaju, saj se še nobeni ekipi ni uspelo rešiti po zaostanku v seriji z 0:3.