Luki Dončiću so še drugič v sezoni izbrisali tehnično napako. Foto: AP

Ligaška pisarna je po sobotnem pregledu Dončićeve 16. tehnične napake v sezoni, ki sproži samodejno izključitev, preklicala odločitev sodnika Tonyja Brothersa. Slovenski superzvezdnik je vprašal sodnika, zakaj ni bil dosojen očitni prekršek, ki ga je nad njim za hrbtom storil Elijah Hughes. Primer je tudi zaradi samodejne kazni tekme sprožil veliko prahu, oglasili so se tudi drugi igralci, zlasti Kevin Durant na Twitterju, ki se je vprašal, kako to, da to ni bil prekršek.

Sorodna novica Dallas po najvišji zmagi sezone ostal brez Dončića za zadnjo tekmo rednega dela

Brothers: Veliko pritoževanja, a brez kletvic

Sodnik Brothers je pojasnil: "Ob koncu četrtine je metal in zazdelo se mu je, da je bil pod prekrškom. Začel se je pritoževati vsakemu sodniku. Ko sem šel proti zapisnikarski mizi, je bil 4,5 metra stran, a se je še vedno pritoževal, tako da je dobil tehnično napako zaradi pritoževanja." Ob očitnem, a spregledanem prekršku Hughesa, je bilo na koncu najbrž odločilno, ali je Dončić ob pritoževanju uporabljal kletvice. In Brothers je potrdil: "Ni jih bilo."

Luka Dončić je zdaj upravičen do nastopa na zadnji tekmi rednega dela, na kateri Dallas igra proti San Antoniu. Gre za tekmo, kjer se odloča, ali so Mavsi tretji ali četrti nosilec Zahodne konference. Trenutno četrtouvrščeni Dallas (51-30) namreč za eno zmago zaostaja za tretjim Golden Statom (52-29), ki je v soboto ponoči ravno premagal San Antonia s 100:94.

Mavsi morajo premagati Spurse, sočasno pa upajo na poraz Warriorsov pri Pelicansih v New Orleansu. V tem primeru bi obe ekipi imeli sezonski izkupiček 52 zmag in 30 porazov, medsebojno pa so v prednosti Teksašani, ki so dobili tri od štirih medsebojnih dvobojev.

Z enim očesom na Utahu in Denverju

Sočasno bo v središču pozornosti navijačev Luke Dončića tudi razplet tekem Utah – LA Lakers in Portland – Denver, ki se medsebojno borita za 5. oziroma 6. mesto Zahoda. Petouvrščeni se bo v 1. krogu končnice pomeril s četrtim, šestouvrščeni pa s tretjim v konferenci.

Ja Morant je izpustil devet tekem zaradi bolečin v desnem kolenu. Ob ogrevanju pred končnico je odigral 27 minut in zbral 21 točk in 9 podaj. Foto: AP

Malo motiva za Ostroge in Pelikane

San Antonio je po porazu z Golden Statom že obsojen na 10. mestu Zahoda in bo v dodatnih kvalifikacijah najprej gostoval v New Orleansu, kar pomeni, da tako Spursi kot Pelicansi ne bodo motivirani za zadnjo tekmo rednega dela in bodo po pričakovanjih spočili nosilce igre za medsebojno soočenje v razigravnaju za vstop v pravo končnico.

Poole odločil s serijo prostih metov

Na sobotni tekmi San Antonio – Golden State sta izstopala Jonathan Kuminga in Jordan Poole s po 18 točkami, kar je prineslo Bojevnikom četrto zaporedno zmago. Poole je sicer zgrešil kar 8 od 11 metov iz igre, a zato je zadel prav vseh 11 prostih metov, od tega kar 8 v zadnji četrtini, kar je tudi prevesilo tehtnico na stran gostov.

New Orleans je bil nemočen na gostovanju pri drugi ekipi Zahoda. Memphis je slavil s kar 141:114, po devetih tekmah odsotnosti pa se je vrnil njihov prvi zvezdnik Ja Morant in takoj prispeval 21 točk in 9 podaj v slabih 27 minutah igre.