Luka Dončić tokrat ni bil najboljši strelec Dallasa. Met mu ni stekel (9/23), vseeno pa je bil le dva skoka oddaljen od 38. trojnega dvojčka v karieri. Foto: Reuters

Mavericksi so bili zelo motivirani, saj so 29. oktobra izgubili z Nuggetsi kar s 75:106. To je bila že njihova šesta zmaga v American Airlines Centru, izgubili so le proti Miamiju.

Nikola Jokić je s 35 točkami postavil rekord sezone. Foto: Reuters

Mislim, da si je zvil gleženj leve noge, bomo videli, kako se bo počutil jutri.

Trener Dallasa Jason Kidd

Pri gostiteljih je blestel Kristaps Porzingis, ki je ujel pravi ritem. Po odlični predstavi v soboto v San Antoniu je tudi tokrat navdušil z 29 točkami in 11 skoki, petkrat je zadel izza črte. Tim Hardaway je prispeval 19 točk, Jalen Brunson pa 17.

Dončić se je približal trojnemu dvojčku, najpomembnejše pa je stanje njegovega levega gležnja, saj je v zadnji minuti odšel v garderobo.

Nuggetsom se je zelo poznalo, da so v nedeljo igrali proti Portlandu. V prvem polčasu so imeli še dovolj energije in na odmor so odšli z devetimi točkami naskoka (49:58). V zadnji četrtini niso imeli več prave rešitve, ko so Mavericksi precej bolje zaigrali v obrambi. Ko na igrišču ni bilo Jokića, so bili popolnoma brez idej in Dallas je hitro prišel do preobrata in prednost le še poviševal.

Austin Rivers je 44 sekund pred koncem padel na gleženj Dončića, ki je v bolečinah odšel v garderobo. V sredo v Phoenixu ne bo igral. Foto: Reuters

Trener Michael Malone je večkrat poudaril, da vidi še precej rezerve pred nadaljevanjem sezone. Jamal Murray še vedno okreva po operaciji levega kolena. Tudi Michael Porter, Will Barton in Vlatko Čančar so poškodovani. Trener Dallasa Jason Kidd je imel precej manj težav. Le Maxi Kleber je na seznamu poškodovanih.

Jokić z dvojnim dvojčkom poskrbel za prednost Denverja
Zelo izenačeno prvo četrtino je s trojko sekundo pred koncem zaključil Brunson in zagotovil Dallasu tri točke naskoka (35:32).

Dončić je s trojko z devetih metrov po koraku nazaj sredi druge četrtine izenačil na 44:44, nato pa so Nuggetsi z delnim izidom 14:5 odšli na odmor z devetimi točkami prednosti (49:58). Aaron Gordon je zadel izza črte, Jeff Green je nanizal štiri točke, Jokić pa je že po prvem polčasu vpisal dvojni dvojček (13 točk in 10 skokov). V drugi četrtini je Dallas dosegel le 14 točk.

Dallas ujel priključek ob koncu tretje četrtine
Zvezdnik Denverja je udarno odprl tudi tretjo četrtino in Nuggetsi so hitro povedli že za 13 točk (53:66). Razigrani Porzingis je držal priključek, nato pa so Mavericksi z delnim izidom 9:4 znižali na 79:83 pred odločilnimi 12 minutami.

Jamychal Green in Dorian Finney Smith sta se odrivala po osebni napaki nad Frankom Ntilikino na začetku zadnje četrtine. Oba sta po ogledu posnetka prejela tehnični napaki. Foto: Reuters

Nuggetsi nemočni brez Jokića
Ključen je bil start zadnje četrtine, ko so Dončić, Porzingis in Jokić sedeli na klopi. Dorian Finney-Smith in Reggie Bullock sta zadela za tri točke, razigral se je še Hardaway in trener gostov Malone je osem minut in pol pred koncem poslal Jokića nazaj na parket. Dallas je povedel s 93:85 in rezervisti Nuggetsov so bili popolnoma brez idej v napadu.

Dončić je s trojko povišal že na 98:88 sredi zadnje četrtine. Jokić je zaključeval skoraj vse napade Denverja, z zabijanjem je znižal na 102:97, vendar je Dončić odgovoril s polaganjem in košem s petih metrov. Hardaway pa je s trojko dve minuti pred koncem potrdil zmago Dallasa (109:98).

Dončić v bolečinah odšel v garderobo
Austin Rivers je v boju za žogo 44 sekund pred koncem padel na levi gleženj Dončića, ki je v bolečinah odšel na klop in takoj zatem v garderobo. To je malce pokvarilo sijajno vzdušje ob koncu tekme v American Airlines Centru.

"Luka je odšel v garderobo brez pomoči. Zvil si je levi gleženj in v torek bomo videli, kakšno bo stanje," je povedal trener Kidd in prosil novinarje za razumevanje, saj Dončić tokrat ni bil na voljo za izjave po tekmi.

V torek Mavericksi ne bodo trenirali, ampak se bodo odpravili v Phoenix, kjer bodo odigrali dve zaporedni tekmi s finalisti lanske sezone Sunsi. Sledita še dve zahtevni gostovanji v Staples Centru pri starih znancih iz končnice Clippersih.

Biki drugi večer zapored divjali po Staples Centru
LA Lakersi so bili brez poškodovanega LeBrona Jamesa nemočni proti Chicagu (103:121). DeMar DeRozan je zablestel z rekordom sezone (38 točk), Zach LaVine jih je dodal 26, Lonzo Ball pa je znova dokazal, da je poleti zares močno izboljšal met. Zadel je sedem trojk iz desetih poskusov. Navijači Jezernikov se še dobro spomnijo, da je imel katastrofalen met, ko je igral v Los Angelesu.

DeMar DeRozan je uprizoril pravi šov v Staples Centru. Foto: Reuters

Stoječe ovacije za Carusa
Alex Caruso se je vrnil v Staples Center in prejel stoječe ovacije. Na velikem ekranu so prikazali vrhunce njegove kariere v dresu Jezernikov, poškodovani LeBron James pa se je objel z nekdanjim soigralcem.

Davis izključen v tretji četrtini
To je bila prva zmaga Bikov nad Lakersi po novembru 2016. Anthony Davis je zbral 20 točk in šest skokov, ko je dve minuti pred koncem tretje četrtine prejel drugo tehnično napako. Sodniku Scottu Wallu je zabrusil nekaj krepkih in takoj je moral oditi v garderobo.

Chicago, ki ima že 10 zmag, je v nedeljo v Staples Centru ugnal tudi LA Clipperse.

Knicksi v zadnji četrtini strli Indiano
New York je z odlično obrambno predstavo ugnal Indiano z 92:84. Knicksi so zadnjo četrtino dobili s 23:10. Pacersi so dosegli le dva koša iz igre v zadnjih 12 minutah. Rezervist Immanuel Quickley se je izkazal s 16 točkami, toliko jih je prispeval tudi Kemba Walker. Malcolm Brogdon je bil najboljši strelec tekme v Madison Square Gardnu z 22 točkami.

Dragić ni igral v Portlandu
Portland je premagal Toronto s 118:113. Goran Dragić, ki je v soboto igral v začetni peterki proti Detroitu, tokrat znova ni dobil priložnosti za igro.

Blazersi so se hitro pobrali po polomu v nedeljo v Denverju, CJ McCollum je nasul 29 točk, Damian Lillard pa 24. Portland je v Moda Centru dobil šest tekem, na gostovanjih pa le eno, sedemkrat je izgubil.

Paul popeljal Phoenix do devete zaporedne zmage
Druga ekipa Zahoda Phoenix je pri Minnesoti slavil z 99:96. Sonca so niz nepremaganosti podaljšala na devet tekem po zaslugi veterana Chrisa Paula, ki je 19 od svojih 21 točk zadel v zadnji četrtini, Devin Booker je bil prvi strelec gostov z 29 točkami, pri domačih jih je Karl Anthony-Towns zbral 35 ob 13 skokih.

Tekme 15. novembra:
DALLAS – DENVER
111:101 (35:32, 14:26, 30:25, 32:18)
Porzingis 29 (11/20 iz igre, 5/8 za tri) in 11 skokov, Dončić 23 (9/23 iz igre, 2/7 za tri, prosti meti 3/5), 11 podaj in 8 skokov v 38 minutah, Hardaway 19, Brunson 17, Finney Smith 8, Powell in Bullock po 5, Ntilikina 3, Marjanović 2; Jokić 35 (15/26 iz igre, 2/6 za tri), 16 skokov in 6 podaj, Morris 17, Gordon 14, Rivers 12 (3/6 za tri), Je. Green in Bol po 7, Dozier 5, Hyland in Ja. Green po 2, Čančar je poškodovan.