Luka Dončić je blestel v prvem polčasu, ko so si Mavericksi priigrali odločilno prednost. Foto: Reuters

Pacersi so v petek po podaljšku ugnali Oklahomo in v tokrat niso imeli nobene možnosti za presenečenje. Dallas je dobil vse četrtine. Že petič na zadnjih sedmih tekmah je vodil od začetka do konca srečanja. To je bila njihova 13. zmaga na zadnjih 16 tekmah.

Porzingis igral le 11 minut
22-letni Ljubljančan je bil najboljši strelec tekme, zbral pa je tudi 12 podaj in 6 skokov. Reggie Bulock je zadel šest trojk, Maxi Kleber pa je na 30. rojstni dan prispeval 15 točk in 14 skokov. Kristaps Porzingis je bil na parketu le 11 minut, potem pa ni več igral zaradi bolečin v desnem kolenu.

Duane Washington Jr. je bil najboljši strelec Indiane z 22 točkami, Domantas Sabonis je dodal 21 točk in 15 skokov, potem ko je v petek v Oklahomi igral kar 44 minut. Pacersi imajo ogromno težav v tej sezoni. Myles Turner je izpustil že osmo tekmo zapored zaradi zloma kosti v levem stopalu, Malcolm Brogdon ima poškodovano desno ahilovo tetivo, poškodovan je tudi Goga Bitadze.

Rick Carlisle je doživel številne nepozabne trenutke v Dallasu. Navijači so ga toplo sprejeli. Foto: Reuters

Carlisle točil solze pred začetkom tekme
Še pred začetkom tekme so na velikem ekranu prikazali vrhunce Carlisla v Dallasu. Navijači so bili navdušeni, ko so gledali posnetke finala leta 2011, ko so Mavericksi osvojili edini naslov v zgodovini kluba. 62-letni strateg ni uspel zadržati solz, to je bil zelo čustven trenutek zanj.

Šov Dončića v prvem polčasu
Dončić je odlično odprl tekmo. Sredi prve četrtine je dosegel že 10 točk, ko je s trojko z devetih metrov povišal na 17:10. V uvodnih 12 minutah je prispeval že 14 točk, Dallas pa je povedel s 34:23.

Na začetku druge četrtine se je Indiana uspela približati na 43:38 po dveh trojkah in zabijanju Washingtona. V zadnji minuti in pol pred odmorom so si Mavericksi z delnim izidom 12:3 zagotovili prednost 12 točk od odmoru (72:60). Dončić je prehitel sireno s trojko z levega kota.

Indiana popustila ob koncu zadnje četrtine
Tretjo četrtino je Dallas končal z desetimi zaporednimi točkami. Bullock je zadel dve trojki in po 36 minutah je bila tekma odločena (104:80).

Kidd poslal Dončića nazaj v igro
V zadnji četrtini je želel trener Jason Kidd spočiti Dončića. Indiana se je štiri minute pred koncem približala na 116:100 in Ljubljančan se je vrnil na parket. Takoj je povišal na 120:100 in v naslednji akciji še sijajno podal, Marquese Chriss pa je z zabijanjem dvignil navijače na noge. Po minuti in 21 sekundah je Dončić znova odšel na klop.

"To je prav posebno mesto zame. Velik izziv je, ko se vrneš. Če ni Dončić že zdaj najboljši igralec na svetu, pa je vsekakor med najboljšimi. Vse sem poskušal, da bi ga uspeli zaustaviti," je povedal Carlisle, ki je v tretji četrtini signaliziral sodnikom, da je Ljubljančan naredil korake in poslušali so ga.

Dončić seveda ni pozabil na čustven uvod v sobotni večer: "Zaslužil si je tak sprejem."

Že v nedeljo čaka Maverickse nova tekma. Gostovali bodo v Orlandu pri najslabši ekipi Lige NBA.

Thompson zadel ključno trojko za zmago Bojevnikov
Golden State je premagal Brooklyn s 110:106. Klay Thompson je zadel ključno trojko 12,5 sekunde pred koncem, nato pa je potrdil zmago s prostima metoma pet sekund pred zadnjim piskom sirene. Zvezdnik je zadel najpomembnejši met od vrnitve na parket, potem ko je počival dve leti in osem mesecev.

Klay Thompson je bil junak večera v Chase Centru. Foto: Reuters

Najboljši strelec Bojevnikov je bil Andrew Wiggins s 24 točkami. Stephen Curry je zadel le tri od desetih poskusov izza črte in zbral 19 točk.

Kyrie Irving, ki ni cepljen in ne sme igrati domačih tekem, je bil najboljši strelec tekme z 32 točkami. Patty Mills je zadel šest trojk. Netsi so se odlično upirali brez poškodovanih Kevina Duranta in Jamesa Hardna. To je bil njihov četrti zaporedni poraz in padli so na šesto mesto Na Vzhodu.

VanVleet z dvema trojkama odločil tretji podaljšek v Miamiju
Miami je v pravem trilerju izgubil proti Torontu s 120:124 po treh podaljških. OG Anunoby je imel met za zmago Raptorsov ob koncu prvega in drugega podaljška, a ni zadel. V tretjem podaljšku je Fred VanVleet zadel dve trojki. Celotna prva peterka Toronta je bila na parketu več kot 50 minut. Pascal Siakam je v 57 minutah zbral 21 točk in 13 skokov. Gary Trent je nasul 33 točk v 56 minutah.

Pri Vročici je izstopal Jimmy Butler, ki je vpisal trojni dvojček (37 točk, 14 skokov in 11 podaj).

Tekme 29. januarja:
DALLAS – INDIANA
132:105 (34:23, 38:37, 32:20, 28:25)
Dončić 30 (12/21 iz igre, 4/9 za tri, prosti meti 2/7), 12 podaj in 6 skokov v 32 minutah, Bullock 23 (6/8 za tri), Kleber 15 in 14 skokov, Brunson 13, Green 12, Powell 10, Ntilikina 9, Finney Smith in Porzingis po 5, Chriss 4, Burke in Pinson po 3; Washington 22 (3/6 za tri), Sabonis 21 (8/10 iz igre), 15 skokov in 8 podaj, LeVert 14, Duarte in Jackson po 12, Holiday 7, Brissett in Lamb po 5, Taylor 3, Stephenson in Sykes po 2.

NEW ORLEANS – BOSTON 97:107
Alvarado 19 (3/4 za tri), Hernangomez 14, Temple in Graham po 12; Tatum 38 (17/26 iz igre, 3/8 za tri), 8 skokov in 7 podaj, Brown 31 (4/9 za tri), Richardson 10.

PHILADELPHIA – SACRAMENTO 103:101
Embiid 36 (10/18 iz igre) in 12 skokov, Harris 16, Maxey 13; Haliburton 38 (11/19 iz igre, 5/9 za tri), Barnes 16, Mitchell 15.

MIAMI – TORONTO *** 120:124
Butler 37 (14/26 iz igre), 14 skokov in 10 podaj, Vincent 17 (5/12 za tri), Adebayo 14 in 16 skokov; Trent 33 (5/15 za tri), Barnes 22 in 9 skokov, Siakam 21 in 13 skokov, Anunoby 20 in 14 skokov.