Čančar in Jokić sta se veselila nove zmage. Foto: Reuters

Nikola Jokić je bil izredno učinkovit, saj je za svoj dosežek potreboval le 13 metov (od tega jih je 10 zadel), natančen pa je bil pri vseh osmih prostih metih. S tem je na drugi tekmi zapored dosegel trojni dvojček, skupno pa že devetega, s čimer je spet sam vodilni. Enega manj ima namreč Luka Dončić, nihče od preostalih igralcev pa jih nima več kot tri.

Denver je dosegel 17 trojk, od tega jih je Bruce Brown prispeval štiri. Foto: Reuters

Konec niza šestih porazov
"On je moj MVP! Moral bi biti še tretjič zapored izbran za MVP-ja lige. Vse dela, vse zmore, brez njega res ne vem, kje bi bili," je soigralca pohvalil Bruce Brown, ki je dosegel 21 točk. Denver je v odlični formi, saj je dobil 10. tekmo od zadnjih 12, proti Bostonu pa je prekinil niz šestih porazov.

Vlatko Čančar je spet dobro izkoristil svoje minute, na parketu je prebil 17 minut, v katerih je zgrešil le en met (3/4) in tekmo končal z osmimi točkami.

Pri Bostonu je prednjačil Jaylen Brown (30 točk), prvi zvezdnik ekipe Jayson Tatum jih je dodal 25, a je tudi izgubil pet žog.

Dolga prekinitev zaradi ... zabijanja!
Tekmo je sicer zaznamovalo tudi zabijanje Roberta Williamsona, ki je sredi zadnje četrtine silovito zabil, pri tem pa je poškodoval konstrukcijo koša. Tekma je bila tako prekinjena za približno 40 minut. Kar šest delavcev je bilo potrebnih za popravilo.

"Med delavci ni bilo nobene komunikacije. Dolgo so popravljali tablo, ko pa smo se vrnili, je bilo jasno, da obroč še vedno ni v ravnem položaju, s tem so zapravili ves čas. To je vplivalo na razplet tekme, ob takih premorih se lahko zgodijo poškodbe ali nesreče, česar tokrat sicer ni bilo. Vsekakor je bilo to slabo izpeljano," se je jezil Brown. Ob prekinitvi je bilo do konca še šest minut in pol, Denver pa je vodil s 110:97.

Tekme 1. januarja:
MEMPHIS − SACRAMENTO 118:108
Morant 35 (13/23 iz igre) in 8 skokov, Jones 18 (5/7 za tri), Brooks 15; Fox 19, Sabonis (14 skokov) in Monk po 18.

MILWAUKEE − WASHINGTON 95:118
Portis 19 in 10 skokov, Carter 14, Allen 13, Andetokumbo, Middleton in Holiday niso igrali; Hačimura 26 (11/18 iz igre, 3/5 za tri), Porzingis 22 (9/16 iz igre, 0/5 za tri), Gafford 17.

DENVER − BOSTON 123:111
Jokić 30 (10/13 iz igre, 2/2 za tri), 12 skokov in 12 podaj, Brown 21 (4/6 za tri), Porter 19, Gordon 18, Hyland 17, Čančar 8 (3/4 iz igre, 2/3 za tri) in 1 skok v 17 minutah; J. Brown 30 (12/20 iz igre, 4/8 za tri), Tatum 25 (7/16 iz igre), White 13.