Dennis Schroder in Janis Andetokumbo sta bila prva strelca tekme v Los Angelesu. Nemec je končal pri 25 točkah, Grk pa pri 38. Foto: Reuters

Na najbolj pričakovani tekmi po zaprtju košarkarske tržnice ni zaigral novi točkovni kralj LeBron James, saj je počival zaradi bolečin v levem gležnju. A vseeno so Jezerniki zaigrali podjetno in so v 1. polčasu povedli tudi za 11 točk. V nadaljevanju je stvari v svoje roke vzel Janis Andetokumbo, ki je v drugem polčasu natresel 23 točk in prevesil tekmo v korist Milwaukeeja.

Bucksi so se z deveto zaporedno zmago zgolj na eno zmago zaostanka približali vodilni ekipi sezone in Vzhodne konference Bostonu.

Sorodna novica V zadnjih urah kup menjav, a pri Dallasu mirovali

Uravnoteženi Magici preveč za prve na Zahodu

Vodilna ekipa Zahoda je medtem doživela nepričakovan poraz pri skromnem Orlandu s 104:115. Nikola Jokić je sicer zbral 29 točk, 12 skokov in šest podaj, vendar je tudi izgubil kar sedem žog. Vlatko Čančar je za Nuggetse igral 12 minut, v katerih je prispeval tri točke ter skok in podajo. V dresu Orlanda je sedem igralcev doseglo vsaj 10 točk, največ pa Wendell Carter ml., ki je končal tekmo z 19 točkami.