Ja Morant se je čez poletje očitno veliko posvečal metu za tri točke. V lanski sezoni je v povprečju dosegel 1,5 trojke na tekmo, letos pa je na prvih dveh tekmah dosegel že osem trojk. Foto: Reuters

Denver Nuggets je z zmago v domovanju prvakov popravil vtis po porazu na prvi tekmi rednega dela. A ob uspehu v San Franciscu Vlatko Čančar pri Nuggetsih ni dobil priložnosti za igro.

26 točk, 12 skokov in 10 podaj za Nikolo Jokića na parketu prvakov. Srbski superzvezdnik je zadel vseh 11 prostih metov, prav ob koncu pa je poskrbel za odločilno podajo, po kateri je bilo konec dvomov o zmagi Denverja. Foto: Reuters

Jokić odbil napade Bojevnikov

V poslastici petkovega sporeda je Denver od samega začetka držal stik s prvaki pretekle sezone, v drugi in tretji četrtini pa povedel tudi za 20 točk. Čeprav so se Bojevniki večkrat približali na manj kot deset točk, do preobrata niso prišli. Še najbližje so bili ob koncu srečanja, ko so po ukradeni žogi Jordana Poola zaostajali le za točko, a je s hitro podajo iz avta za trojni dvojček Nikola Jokić našel Brucea Browna za 126:123. Trojko za izenačenje je nato zgrešil Klay Thompson.

Srbski zvezdnik in dvakratni zaporedni MVP rednega dela lige je dvoboj končal s 26 točkami (7/13 iz igre), 12 skoki in desetimi podajami, z 20 točkami se je izkazal tudi Brown. Pri prvakih je 34 točk (10/22 iz igre) dosegel Stephen Curry, 23 jih je dodal Andrew Wiggins.

DeRozan zgrešil trojko za zmago Bikov

Chicago je doživel tesen poraz pri Washingtonu s 100:102, pri čemer je Goran Dragić igral dobrih 23 minut in v tem času zbral sedem točk, pet podaj in dva skoka v napadu. Domači Wizardsi so sredi tretje četrtine vodili tudi za 17 točk, a je Chicago do konca tega dela igre zmanjšal zaostanek, v zadnjem delu dvoboja pa nadoknadil devet točk razlike in 30 sekund pred koncem izenačil na 100:100. Odločilni met je nato sedem sekund pred iztekom rednega dela zadel Bradley Beal (19 točk), DeMar DeRozan (32 točk) pa je neuspešno metal za zmago. Pri Čarovnikih je bil prvi strelec Kyle Kuzma s 26 točkami.

Houston je zadnjič na tekmi vodil s 110:107, nato pa je Morant stopil na plin, Bane pa je zadeval s prostih metov in Grizliji so dobili še drugo tekmo nove sezone. Foto: Reuters

Morant zdaj zadeva tudi trojke

V Houstonu je Ja Morant z 49 točkami poskrbel za zmago Grizlijev nad Raketami. Ob težavah Desmonda Bana in Tyusa Jonesa v napadu je moral prvi zvezdnik gostov prevzeti še večji delež odgovornosti v napadu. Sredi prvega polčasa je Houston vodil za 16 točk, a so gostje na začetku 3. četrtine prevzeli vajeti igre in vodstvo.

Morant je na koncu dosegel kar pet trojk, ki postajajo njegovo novo dodatno orožje. "Mislim, da se ga ne more ustaviti. Fenomenalna tekma Jaa. Skozi vso tekmo nenehno v napadu," je bil vzhičen trener Memphisa Taylor Jenkins.

Trojke so bile ena redkih šibkih točk v igri mladeniča iz Južne Karoline, zaradi nekaj slabšega izkoristka metov naj bi se premalokrat odločal za mete izza črte. A z novo sezono se je to pri 23-letniku spremenilo: na prvih dveh tekmah je Morant iz 12 poskusov zadel kar osem trojk!

Dončić – Morant ob 2.30

Morant in druščina se iz Houstona selijo v Dallas, kjer jih v noči na nedeljo čaka soočenje z Luko Dončićem in Mavsi. Že davno razprodani American Airlines Center upravičeno pričakuje spektakularno odprtje domače sezone 2022/23.

Kristaps Porzingis in Goran Dragić na soočenju v prestolnici ZDA. Na koncu se je veselil Latvijec. Foto: Reuters

LIGA NBA

TEKME 21. OKTOBRA

CHARLOTTE - NEW ORLEANS 112:124
Hayward 26, Rozier 23 in 11 skokov; Valančiunas 30 in 17 skokov, Ingram 28, McCollum 21, Williamson 16.

INDIANA - SAN ANTONIO 134:137
Haliburton 27 in 12 podaj, Mathurin 26; Richardson 27, Vassell in Johnson 23.

WASHINGTON - CHICAGO 102:100
Kuzma 26, Beal 19, Porzingis 14; DeRozan 32, Vučević 24 ... Dragić 7 (met iz igre 3/8), 5 podaj in 2 skoka v 23 minutah igre.

ATLANTA - ORLANDO 108:98
Young 25, 13 podaj, Collins 23, 13 skokov, Murray 20; Anthony 25,Banchero 20.

BROOKLYN - TORONTO 109:105
Irving 30, Durant 27, Claxton 19 in 11 skokov; Siakam 37, 12 skokov in 11 podaj, VanVleet 18, Barnes 17.

MIAMI - BOSTON 104:111
Herro 25, Adebayo 19, Butler 18, Lowry 17; Tatum 29, Brown 28, White 10.

NEW YORK - DETROIT 130:106