Luka Dončić in Kyrie Irving sta se veselila prve zmage, potem ko sta združila moči tik pred koncem prestopnega roka. Foto: AP

Teden dni premora zaradi tekme All Star je zelo koristil Mavericksom. Po treh zaporednih porazih so se lahko zbrali in dosegli največ točk v letošnji sezoni. Prva izmed šestih zaporednih tekem v American Airlines Centru se je začela s polurno zamudo, saj so morali posušiti parket, ki je na nekaterih delih drsel. V sredo je bila v tej dvorani tekma Lige NHL med Dallasom in Chicagom, led pa je pod parketom in na ogrevanju so se pojavile težave.

Dončić je bil na parketu pol ure. Met izza črte mu ni stekel (1/6), zelo dobro pa je izvajal proste mete (11/12). Ko je ob koncu tretje četrtine sedel na klop, je Dallas vodil le z 99:90. Na začetku zadnje četrtine je blestel Kyrie Irving (23 točk, 3/4 za tri) in sredi zadnje četrtine je prednost narasla na 126:100 in tudi drugi zvezdnik Mavericksov si je lahko odpočil na klopi.

Justin Holiday (levo) se je s Houstonom odkupil za odkup pogodbe. Na debiju v dresu Dallasa je navdušil. Foto: Reuters

Holiday odlično debitiral
Tim Hardaway je prispeval 22 točk, zadel je šest trojk. Odlično je debitiral Justin Holiday, ki je bil petkrat natančen izza črte. Še vedno sta poškodovana Davis Bertans in Maxi Kleber, vsi preostali igralci pa so pripravljeni.

Najslabši niz v zgodovini Spursov
Gregg Popovich je osvojil pet naslovov prvaka s San Antoniom (1999, 2003, 2005, 2007 in 2014), zdaj pa je ekipa v popolni prenovi in 15. zaporedni poraz je nov klubski rekord. Na zadnjih 21 tekmah so Spursi dosegli le eno zmago.

Malaki Branham je bil najboljši strelec Spursov s 23 točkami, Keldon Johnson je dodal 22 točk, 8 skokov in 7 podaj. Poškodovana sta novinec Jeremy Sochan in organizator igre Tre Jones.

Mavericksi vseskozi v vodstvu, a prednost ni bila visoka
Po polurni zamudi sta ekipi potrebovali nekaj časa, da sta ujeli pravi ritem. Dončić si je prislužil novo tehnično napako že po petih minutah, ko se je zapletel s sodniki. Spursi so držali priključek deset minut, potem pa je Ljubljančan poskrbel, da so Mavericksi odlično končali prvo četrtino in povedli s 34:26. V zadnji minuti je podal do Christiana Wooda, ki je zaključil akcijo z zabijanjem, nato pa je še dosegel koš in dodal prosti met ob osebni napaki Blaka Wesleyja.

Na začetku druge četrtine sta Hardaway in Holiday s serijo trojk povišala na 49:38. Dončić se je vrnil v igro po šestih minutah odmora. V zadnji minuti prvega polčasa sta Reggie Bullock in Dončić zadela izza črte, nato pa je še Irving prehitel sireno za vodstvo Dallasa s 74:63.

Po treh četrtinah gostje še upali na presenečenje
Na začetku tretje četrtine je Dwight Powell z zabijanjem po podaji Dončića povišal na 84:68. Spursi se niso predali. Razigral se je Johnson, Keita Bates-Diop pa je nanizal pet točk in po 36 minutah je prednost gostiteljev znašala le devet točk (99:90).

Irving zapečatil usodo Spursov na začetku zadnje četrtine
Irving je že nekajkrat v letošnji sezoni uprizoril šov v zadnji četrtini. Z dvema trojkama in polaganjem je povišal na 114:95. Tudi minuta odmora Popovicha ni pomagala Spursom. Hardaway je bil trikrat zapored natančen izza črte in pet minut pred koncem je Dallas povedel že s 132:100. Irving je parket zapustil šest minut pred koncem, zamenjal ga je Theo Pinson, Dončić pa je seveda ostal na klopi.

Trener Mavericksov Jason Kidd je bil po tekmi zadovoljen: "Ljudje pravijo, da Luka in Kyrie potrebujeta žogo. No, prav tako vedo, kako izkoristiti soigralce, in njuni soigralci trenutno dosegajo dobre izide."

V nedeljo ob 21.30 se obeta prava poslastica, ko bo Dallas gostil LA Lakerse.

Lakersi zanesljivo ugnali prvake
LA Lakersi so odpravili Golden State s 124:111. Jezerniki so po temeljiti prevetritvi ekipe precej boljša ekipa. Malik Beasley je dosegel 25 točk, zadel je sedem trojk. Austin Reaves je zadel vseh šest metov iz igre. LeBron James (13 točk, 5/20 iz igre) in Anthony Davis (12 točk in 12 skokov) sta bila na parketu le po 26 minut, rezervisti pa so blesteli.

LeBron James je igral le 26 minut. Ni se mu bilo treba posebej naprezati, saj so rezervisti Lakersov skupaj zbrali kar 68 točk. Foto: Reuters

Lakersi so zadeli 16 trojk iz 30 poskusov, Bojevniki pa le 14 iz 49 poskusov. Klay Thomspon je zbral 22 točk, Ty Jerome jih je dodal 20 za aktualne prvake, ki so daleč od šampionske ekipe.
Po treh četrtinah so Lakersi vodili s 95:80, nato pa so zadnjo četrtino začeli z delnim izidom 15:2 in priigrali so si kar 28 točk naskoka (110:82).

Curry bo počival še vsaj teden dni
Stephen Curry, ki se je poškodoval 4. februarja proti Dallasu, bo počival vsaj še teden dni. Zvezdnik je trčil z McKinleyjem Wrightom in v velikih bolečinah odšepal v garderobo. V Los Angelesu je manjkal, izpustil pa bo tudi prihodnje tri domače tekme proti Houstonu, Minnesoti in Portlandu. Tokrat je manjkal tudi Andrew Wiggins in Bojevniki so doživeli že 23. poraz na 30 gostovanjih.

Markkanen nasul 43 točk za zmago Utaha
Zelo napeto je bilo v Salt Lake Cityju. Utah je premagal Oklahomo s 120:119 po podaljšku. Lauri Markkanen je nasul 43 točk, štiri sekunde pred koncem je zadel vse tri proste mete. Shai Gilgeous-Alexander je zgrešil met za zmago Oklahome ob pisku sirene.

Nov trojni dvojček Jokića in 10 točk Čančarja za zmago Denverja
Cleveland je izgubil proti Denverju s 109:115. Vlatko Čančar je tekmo začel v prvi peterki ter v 26 minutah dosegel 10 točk, tri skoke in podajo. Blestel je Nikola Jokić, ki je vpisal 22. trojni dvojček v letošnji sezoni. S 24 točkami, 18 skoki in 13 podajami je bil najzaslužnejši za 42. zmago najboljše ekipe Zahoda. Na zadnjih 16 tekmah je dosegel že 13 trojnih dvojčkov.

Nikola Jokić je na najboljši poti, da že tretjič zapored postane MVP rednega dela. Foto: Reuters

Cavaliersi so vodili tudi v zadnji četrtini, nato pa je Michael Porter zadel dve trojki in Denver je z delnim izidom 13:4 povedel s 114:109 dve minuti pred koncem.

"Jokić je MVP! Brez dvoma. Znova je odigral izjemno tekmo in nas dvignil s trojnim dvojčkom," je bil navdušen trener Nuggetsov Michael Malone, ki se je razveselil tudi debija organizatorja igre Reggieja Jacksona.

Tatum zagotovil zmago Bostonu v podaljšku
Indiana se je odlično upirala vodilnemu Bostonu, v podaljšku pa je Jayson Tatum zagotovil zmago Celticsov (138:142).

Minuto pred koncem podaljška je bil izid izenačen (138:138). Tatum je zadel dva prosta meta, nato pa je še 10 sekund pred koncem odločil tekmo, potem ko je ujel odbito žogo po zgrešenem metu Marcusa Smarta. Tatum je bil najboljši strelec Bostona z 31 točkami, Jaylen Brown jih je dodal 30.

Najboljši strelec srečanja je bil Myles Turner, ki je s 40 točkami izenačil rekord kariere. Zadel je osem trojk. Pacersi so zadeli 22 trojk, a Tyrese Haliburton je zgrešil ključno ob pisku sirene za konec rednega dela.

Tekme 23. februarja:
DALLAS – SAN ANTONIO
142:116 (34:26, 40:37, 25:27, 43:26)
Dončić 28 (8/16 iz igre, 1/6 za tri, prosti meti 11/12), 10 podaj in 7 skokov, Irving 23 (8/13 iz igre, 3/4 za tri), Hardaway 22 (6/11 za tri), Wood 16, Holiday 15 (5/6 za tri), Bullock 12 (4/6 za tri), Green 11, Powell 10, Hardy 3, Ntilikina 2; Branham 23 (9/17 iz igre, 2/5 za tri), K. Johnson 22, Bassey 16 (7/8 iz igre), Bates Diop 15, Collins 13 in 12 skokov, Graham 10, Wesley 9, McDermott 6, Barlow 2.

CLEVELAND – DENVER 109:115
Mobley 31 (12/19 iz igre) in 9 skokov, Garland (7/20 iz igre) in Mitchell (9/22 iz igre) po 22, Allen 14 in 13 skokov; Porter 25 (6/10 za tri), Jokić 24 (8/13 iz igre), 18 skokov in 13 podaj, Caldwell Pope 17 (6/6 iz igre, 4/4 za tri), Murray 16 (6/19 iz igre, 3/11 za tri), Green 11, Čančar 10 (3/6 iz igre, 1/2 za tri, prosti meti 3/3), 3 skoki in 1 podaja v 26 minutah.

INDIANA – BOSTON * 138:142
Turner 40 (13/15 iz igre, 8/10 za tri) in 10 skokov, Haliburton 22 in 14 podaj, Mathurin 19, Hield 18 (4/10 za tri); Tatum 31 (9/25 iz igre, 3/12 za tri, prosti meti 10/11), 12 skokov in 7 podaj, Brown 30 (11/24 iz igre, 3/5 za tri) in 11 podaj, Brogdon 24 (5/6 za tri), White 17.