Deandre Ayton je za Phoenix dosegel 14 točk. Foto: Reuters

Zadnja četrtina se je začela še izenačeno, saj je Phoenix vodil le 74:73, a začel z osmimi zaporednimi točkami in ves čas vodil relativno varno. Gostitelji so se sicer dvakrat približali na –6, nazadnje dve minuti pred koncem, ko je Jaylen Brown zadel prosta meta za 96:90. Na drugi strani je najprej Dario Šarić zadel trojko, Deandre Ayton pa je še zabil in tekma je bila odločena.

Devin Booker je prvi zvezdnik Phoenixa. Foto: AP

Booker na klopi
Najboljši strelec Sonc je bil sicer Mikal Bridges (25), dobro voljo pri Phoenixu pa vrača tudi Devin Booker, ki si je tekmo ogledal v dvorani. Poškodoval se je na božič, zdaj pa je bil šele drugič na gostujoči tekmi soigralcev. Njegov trener Monty Williams je bil sicer previden pri časovnici Bookerjeve vrnitve: "Nočem govoriti o datumih, ker ne bi rad koga spravil v preveč dobro ali slabo voljo. Lahko pa rečem, da je njegova vrnitev res vse bližja."

Brown je za gostitelje dosegel 27 točk, prvi zvezdnik Jayson Tatum pa 20. Skupaj sta iz igre metala 12/36, za tri točke pa 6/22.

Zanesljiva zmaga Sixersov v San Antoniu
Deveto zmago na zadnjih desetih tekmah so dosegli igralci Philadelphie, v San Antoniu so odpravili Spurse s 137:125. Prvi strelec lige Joel Embiid je dosegel do 33 točk, le malo pod njegovim povprečjem v sezoni, saj dosega 33,5 točke na tekmo. Temu je dodal 10 skokov, štiri podaje in dve ukradeni žogi. V drugem polčasu se domači nikoli niso približali na manj kot devet točk zaostanka, saj sta Embiidu v napadu uspešno pomagala rezervist Tyrese Maxey s 25 točkami in zvezdnik James Harden s 16 točkami in osmimi podajami.

Po pretepu Bambe in Riversa pet izključenih igralcev
Zelo vroče je bilo v Target Centru, kjer je Minnesota izgubila proti Orlandu s 120:127. Tekmo je zaznamoval pretep in izključitev petih igralcev, pred tem pa so morali pretepače ločiti varnostniki. Divje scene v Minneapolisu so se zgodile v tretji četrtini, ko sta si najprej v lase skočila Mo Bamba in Austin Rivers.

Bamba, 2,13 visoki center Orlanda, je vstal s klopi in planil na Riversa, oba sta bila izključena, kot tudi Orlandov Jalen Suggs ter Minnesotina Taurean Prince in Jaden McDaniels, ki sta se prvi dvojici pretepačev izmed ostalih najbolj intenzivno priključila.

Trenerja Minnesote Chris Finch in Orlanda Jamahl Mosley po tekmi nista mogla povedati, zakaj se je pravzaprav vse skupaj zgodilo in tudi nista videla prvih boksarskih udarcev Bambe in Riversa. Slednji je dejal, da je večkrat med tekmo slišal neprimerne besede s klopi tekmecev namenjene njemu in soigralcem. Na koncu naj bi jim dejal le, da naj se umirijo in so bolj spoštljivi, preden je Bamba vstal in ga napadel, prvi udarec pa je letel mimo njegovega obraza.

Vse vpletene zdaj čakajo kazni vodstva lige.