Janis Andetokumbo si je na začetku druge četrtine na tekmi proti Bikom poškodoval zapestje in ni mogel nadaljevati igre. Za zdaj še ni jasno, ali bo grški superzvezdnik lahko odpotoval v Salt Lake City na tekmo vseh zvezd in tam igral ali ne.

V devetih minutah igre je Andetokumbo dosegel dve točki, sedem skokov in tri podaje, vključno s tisto, s katero je postal najboljši podajalec v zgodovini Bucksov. Nekaj minut po tem, ko je moral s paketa, je "padla" prva diagnoza: zvin.

Brez prvega zvezdnika so se predlanski prvaki lahko zanesli na Brooka Lopeza, ki je dosegel 33 točk, sedem skokov in štiri blokade. Jevon Carter je dodal 22 točk, Jrue Holiday pa 15.

Jeleni za petami Keltov, na Zahodu spredaj Zlata zrna

Z 12. zaporedno zmago Milwaukee z izkupičkom 41 zmag in 17 porazov le za malenkost zaostaja za vodilno ekipo v ligi Bostonom (42-17). V Zahodni konferenci z 41-18 vodi Denver, pri katerem letos vso vidnejšo vlogo igra Vlatko Čančar.

Chicago je igral brez poškodovanega DeMarja DeRozana, ki je že v sredo izpustil tekmo proti Indiani. Nikola Vučević je bil prvi strelec domače ekipe z 22 točkami in 16 skoki. Po šestem zaporednem porazu Biki ostajajo zunaj območja dodatnega razigravanja za končnico. Slovenski veteran Goran Dragić zaradi težav s poškodbo ni bilo v postavi za tekmo.

Enotedenski tekmovalni premor

Osrednja tekma vseh zvezd, na kateri bo igral tudi Luka Dončić, bo v Salt Lake Cityju v noči z nedelje na ponedeljek, nato pa čaka košarkarje v najmočnejši ligi na svetu še nekaj dodatnih dni počitka. Drugi del redne sezone se bo tako nadaljeval šele naslednji petek s tekmami 24. februarja.

LIGA NBA

TEKME 16. FEBRUARJA

CHICAGO - MILWAUKEE 100:112
Vučević 22 (8/20 iz igre, 2/6 za tri) in 16 skokov, LaVine 18 (5/16 iz igre), Williams 16 (3/5 za tri), Dragić ni igral; B. Lopez 33 (13/18 iz igre, 3/6 za tri), Carter 22 (4/5 za tri), A. Green (5/7 za tri) in Holiday po 15 ... Andetokumbo 2 (1/4 iz igre, 0/1 za tri) in 7 skokov v 9 minutah.

MINNESOTA - WASHINGTON 106:114
Edwards 34 (11/26 iz igre, 3/10 za tri), Anderson 18, Gobert 17 in 19 skokov; Beal 35 (14/28 iz igre, 4/8 za tri), Kuzma 16 (4/13 za tri), Kispert 15 (4/6 za tri), Porzingis 14 (4/12 za tri, 1/3 za tri).

PHOENIX - LA CLIPPERS 107:116
Okogie 24 (9/16 iz igre, 6/12 za tri), Booker 19 (6/17 iz igre, 1/6 za tri) in 9 podaj, Ayton 18 (8/13 iz igre), Ross 16 (7/17 iz igre, 1/8 za tri) ... Paul 5 (2/8 iz igre) in 11 podaj; George (4/11 za tri) in Mann (10/12 iz igre) po 26, Leonard 16 (5/18 iz igre, 0/5 za tri) in 10 skokov, Gordon in Zubac (12 skokov) po 13.