Steph Curry in soigralci se krčevito borijo za neposredno uvrstitev v končnico. Trenutno so na šestem mestu Zahoda. Foto: Reuters

Grizliji so slavili zmago s 131:100. Tretjo tekmo so odigrali brez Moranta, potem ko je ta v noči na soboto v enem izmed nočnih lokalov poziral s pištolo in se pri tem snemal. Vodstvo kluba ga je takoj suspendiralo, prvi zvezdnik zasedbe iz Tennesseeja pa bo izpustil še najmanj tri tekme, tudi dve proti Dallasu.

Pred obračunom z Warriorsi je trener Memphisa Taylor Jenkins v pogovoru z novinarji dejal, da so v klubu še pred omenjenim incidentom govorili z odličnim branilcem o njegovem vedenju zunaj igrišča. "V preteklosti smo imeli pogovore, s katerimi smo ga poskušali usmerjati in mu pomagati, da se razvija tako kot igralec kot tudi kot človek. Potem je prišlo to ven in smo sprožili proces. Treba je narediti določene korake, na osebnostni in profesionalni ravni," je dejal Jenkins.

ESPN poroča, da bo Kevin Durant manjkal od dva do tri tedne. Zvezdnik Sunsov se je poškodoval na ogrevanju pred tekmo z New Orelansom, ko je nerodno stopil in zvil gleženj. Zanj bi bila to prva domača tekma, odkar se je preselil k Phoenixu.

Njegovi varovanci so prekinili niz treh porazov. Udarno so gostitelji začeli srečanje in v prvi četrtini nasuli kar 48 točk. Povedli so za 20, ob polčasu pa so vodili s 77:59. 77 točk je tudi največ, kar so jih v tej sezoni dosegli v prvem delu. V tretji četrtini so prvaki začeli topiti zaostanek in se pred zadnjo četrtino približali na manj kot deset točk, toda zadnja četrtina je bila znova popolnoma v znamenju Grizzliesov (32:17).

Milwaukee je z 48 zmagami in 18 porazi najboljši v ligi. Foto: Reuters

"Večkrat smo povedli za 20, potem pa je prednost skopnela in bila kar naenkrat enomestna. Ponosen sem, kako so se igralci odzvali in ostali na začrtani poti. Igrali so povezano tako v obrambi kot v napadu," je bil zadovoljen Jenkins. "Preprosto so igrali bistveno boljše od nas," je bil jedrnat trener Bojevnikov Steve Kerr. Njegova zasedba je klonila tretjič zapored in osmič v nizu v gosteh, kjer ima letos veliko težav. Na gostovanjih je na 33 tekmah zmagala le sedemkrat. Tyus Jones je bil z 22 točkami in 11 podajami najboljši pri Memphisu, pri Golden Statu pa je Steph Curry prispeval 29 točk.

Bucksi nadaljujejo zmagoviti pohod

Na zadnjih 20 tekmah je Milwaukee zmagal še devetnajstič. S 118:113 je bil boljši od Brooklyna, drugo zaporedno tekmo pa je zaradi lažje poškodbe počival Janis Andetokumbo. Prav tako Mike Budenholzer še ne more računati na Gorana Dragića, ki je pred kratkim okrepil Buckse. Netsi so pogrešali še več pomembnih mož, a se vseeno dobro upirali in se v igro vrnili po zaostanku 22 točk.

46 sekund pred koncem so gostitelji vodili le še za dve točki, nato pa je Brook Lopez popravil zgrešeno trojko Jruea Holidaya, zatem pa je še blokiral Davida Duka. V statistiko je Lopez vpisal 24 točk, deset podaj in devet blokad, kar je rekord njegove kariere. Devet blokad je tudi največ v celotni ligi to sezono. “Tekma je bila izenačena, s svojimi potezami pa je naredil razliko,“ je o Lopezu spregovoril Budenholzer.

Prvi strelec Milwaukeeja je bil z 28 točkami Bobby Portis, ki je ujel še 13 odbitih žog. Patty Mills je bil s 23 točkami najboljši pri Brooklynu.