Kevin Durant (desno) naj bi v zadnji sekundi naredil prekršek nad Karl-Anthonyjem Townsom (levo), po katerem je Towns s prostim metom odločil tekmo. Minnesota je Golden State premagala s 131:130. Foto: Reuters

Najboljši strelec tekme Stephen Curry (37 točk) je zadel tri trojke v zadnji minuti in pol podaljška. Osem desetink pred koncem je z levega krila izenačil na 130:130, potem ko tik pred tem sodnik ni priznal trojke Kevina Duranta, saj naj bi bila že pred metom nad njim narejena osebna napaka. Ko je kazalo, da bosta morali ekipi igrati drugi podaljšek, so sodniki pri podaji iz avta (po minuti odmora) zapiskali osebno napako Durantu, ki naj bi odrinil Karl-Anthonyja Townsa pod obročem. To je bila zelo sporna odločitev, gostitelji pa so darilo izkoristili. Towns (15 točk) je zadel prvi prosti met, drugega je nalašč zgrešil.

Kerr razočaran nad sojenjem
"Razočaran sem, kako smo izgubili nadzor nad tekmo in razočaran sem nad sojenjem ob koncu tekme," je povedal trener prvakov Steve Kerr, ki je bil prepričan, da bi morali sodniki pet sekund pred koncem priznati trojko Duranta in dosoditi dodatni prosti met. "Neverjetno. Ujameš žogo, želiš metati, nad tabo je storjen prekršek – v vsaki ligi je to koš in prosti met." V tretji četrtini so košarkarji Golden Stata zadeli le pet od dvajsetih metov.

LeBron James je za zmago Lakersov dosegel 27 točk in imel še devet podaj. Foto: Reuters

Irving odločil s polaganjem
Tesno je bilo tudi na merjenju moči med Bostonom in Indiano (114:112). Kyrie Irving je odločil s polaganjem od table po prodoru z desne strani pol sekunde pred koncem. Irving je 20 od svojih 30 točk dosegel v drugem polčasu. Bojan Bogdanović je bil s 27 točkami (18 v prvem polčasu) najboljši strelec Indiane, ki je izgubila šest od zadnjih sedmih tekem. Denver je z zelo natančnim (56,5-odstotnim) metom iz igre s 115:105 premagal Oklahomo in je na vrhu Zahodne konference izenačen z Golden Statom. Nikola Jokić je zbral 23 točk in 16 skokov.

"Showtime" v Staples Centru
Charlotte je bil v Staples Centru v boju za osmo mesto na Vzhodu nemočen, Lakersi so bili boljši s 129:115. Zvezdnik Kemba Walker je še vedno brez zmage proti LeBronu Jamesu. To je bil že 28. poraz proti njegovim ekipam! Jezerniki, ki že od 22. marca nimajo možnosti za končnico, so dobili zadnje tri domače tekme. Bili so popolnoma sproščeni. Lance Stephenson je v svojem slogu igral na "zračno kitaro", Rajon Rondo (17 podaj) pa je po uspešni akciji gledalcu vzel pokovko in jo pojedel na navdušenje dvorane.