Statistični sladkorček: Carmelo Anthony je 17. v karieri v zadnjih petih sekundah tekme dosegel koš, ki je njegovo ekipo pripeljal v vodstvo. Od sezone 2003/2004, ko Anthony igra v NBA-ju, to ni uspelo nikomur drugemu. Foto: Reuters

Prvaki imajo ogromno težav s poškodbami, saj manjkajo Pascal Siakam, Marc Gasol in Norman Powell, po novem pa se jim je pridužil še Fred VanVleet. Vseeno so po košu Sergea Ibake 1:25 pred koncem povedli z 99:94. A izkazalo se je, da je bil to njihov zadnji koš na tekmi.

Damian Lillard je za tri točke metal 4/7. Foto: EPA

Pet zaporednih točk D. Lillarda
Damian Lillard
je najprej znižal s prostima metoma, nato pa je s trojko z desetih metrov izenačil na 99. Gostitelji so zapravili napad s tremi priložnostmi, na drugi strani pa je odločil veteran Carmelo Anthony.

Strelski rekord sezone
"Vsi vemo, kako dober igralec je, bilo je le pomembno, da pride v položaj, ko lahko odloči tekmo. Bil je pokrit, a je vseeno prišel do meta, ko se je dvignil, sem takoj vedel, da bo zadel," je Lillard pohvalil Anthonyja. Ta je je bil z 28 točkami prvi strelec tekme, dosegel je tudi svoj strelski rekord sezone.

Paul se je po odmoru razigral
Uspešen večer je imel še en veteran, Chris Paul je bil ključen mož pri gostujoči zmagi Oklahome nad Brooklynom (111:103). Paul je v drugem polčasu in podaljškov dosegel 20 od svojih 28 točk.

Poškodba Davisa
Los Angeles Lakersi so niz zmag podaljšali na šest, v svoji dvorani so zlahka odpravili New York s 117:87. LeBron James je za zmagovalce dosegel 31 točk. Zmagovalce skrbi poškodba Anthonyja Davisa, ki si je poškodoval del hrbta, ko je skušal blokirati met Juliusa Randla. Davis je na tleh obležal dve minuti, pregled je pokazal, da poškodba ni resna, a se ni vrnil na parket.

Anthony Davis se po padcu ni več vrnil na parket. Foto: AP

Jezerniki se zdaj odpravljajo v Dallas, kjer bodo gostovali v noči na soboto. Mavsi z Luko Dončićem bodo še prej gostili Denver.