Pozdrav najboljših košarkarjev Bostona in Memphisa Jaysona Tatuma ter Jaja Moranta. Foto: Reuters

Gostitelji so pogrešali prvega organizatorja igre Marcusa Smarta, ki je zaradi težav z gležnjem izpustil deseto tekmo zapored, drugega strelca moštva Jaylena Browna in ključnega moža s klopi Malcolma Brogdona. Celticsi so 41. zmago v sezoni dosegli kljub slabši predstavi svojega najboljšega posameznika Jaysona Tatuma. Ob slabem mestu (3/16 iz igre, 1/8 za tri) je prispeval 16 točk. Naslednji dvoboj jih čaka v sredo ponoči po slovenskem času, ko bodo v obračunu vodilnih ekip Vzhodne konference gostovali v Milwaukeeju.

"To je lepota te ekipe. Imamo res veliko širino. Veliko igralcev lahko naredi marsikaj," je povedal White, ki je zbral tudi deset podaj. Sam Hauser, ki je bil z 20 točkami – šestkrat je zadel za tri – drugi strelec Bostona, pa je dodal: "Manjka nekaj glavnih nosilcev igre, kar pa prinaša priložnost, da drugi igralci pokažemo, kaj lahko naredimo. Skušali smo zapolniti vrzeli po teh odsotnostih in dati vse od sebe, da na najboljši način pomagamo ekipi do zmage."

Ja Morant je bil s 25 točkami najboljši na gostujoči strani. 13 točk je dosegel v tretji četrtini, v kateri so Grizliji, ki so desetič zapored igrali brez centra Stevena Adamsa, po zaostanku za 13 ob polčasu ujeli priključek. V zadnji četrtini so si z delnim izidom 16:7 – šest točk je vmes dal White – domači košarkarji štiri minute pred koncem priigrali odločilno prednost desetih točk. V zadnjih petih minutah obračuna je bil Al Horford trikrat natančen izza črte. Skupaj je v statistiko vpisal 16 točk.

Gledalci so v TD Gardnu pozdravili Jeannine Russell, ženo pokojnega Billa Russella. Legendarni košarkar Bostona, ki je v karieri osvojil kar 11 prstanov, je imel rojstni dan 12. februarja. Foto: Reuters

Toronto je bil s 119:118 boljši od Detroita. Raptorsi so na prejšnji tekmi v zadnjih petih minutah zapravili prednost proti Utahu. Tudi tokrat so imeli v zadnji četrtini lepo prednost, ki so jo gostje znižali, vendar jim je za preobrat zmanjkalo časa. Jaden Ivy je deset sekund pred koncem s trojko približal na -3, a je s črte prostih metov odgovoril Fred VanVleet.

Na drugi strani je prvi strelec Pistonsov s 33 točkami Bojan Bogdanović prav tako zadel dva prosta meta, zatem pa je Precious Achiuwa z enim potrdil zmago. Ivey je zadel še eno trojko, a je bilo premalo za uspeh v Kanadi. Pri Torontu, ki je izgubil osem žog manj od tekmeca, je bil s 35 točkami najboljši VanVleet. Devetič v sezoni, kar je največ v karieri, je dosegel več kot 30 točk.