Sergio Llull je v zadnji četrtini zadel vse tri trojke. Foto: EPA
Zoran Dragić v dvorani Miru in prijateljstva ni imel strelskega večera. Foto: EPA
Emir Preldžić
Fenerbahče je izgubil že četrtič v drugem delu. Na sliki dvoboj Emirja Preldžića in Nicola Mellija. Foto: EPA
Miloš Teodosić
Miloš Teodosić je blestel v Audi Domu. Srbski organizator igre je dal 24 točk, zadel pa je tudi šest trojk. Foto: EPA

Real je v prejšnjem krogu prvič v tej sezoni izgubil. Brez poraza je v španskem prvenstvu, do gostovanja v Moskvi pa je vse tekme dobil tudi v Evroligi. Maccabi je zanesljivo igral v drugem delu, tudi v prvem delu Evrolige pa je vrsta Davida Blatta klonila le dvakrat. Junak zmage je bil Sergio Llull, ki je bil z 20 točkami tudi prvi strelec tekme. 16 jih je dodal Rudy Fernandez, pri gostih pa sta jih po 15 dosegla Sofoklis Schortsanitis in Guy Pnini.

Srečanje je bilo ves čas izenačeno, vse do zadnjih minut, nato pa je dve minuti pred koncem pri izidu 66:66 dve trojki zapored zadel Llull, ki je bil zatem natančen še s črte prostih metov, in španski reprezentant je poskrbel, da je v zadnjo minuto Real vstopil s prednostjo, ki je ni več izpustil iz rok.

Unicaja drugič letos nemočna v Pireju
Evropski prvak Olympiacos je že tretjič letos na kolena spravil Unicajo. Malaga je korak z domačo vrsto dokončno izgubila v tretji četrtini. Ob polčasu so rdeči iz Pireja vodili za šest, po pol ure igre že za 14, v zadnji četrtini pa so visoko prednost še povišali. 16 točk je dal Georgios Printezis, Mirza Begić jih je v dobrih šestih minutah dosegel šest, ob tem pa je ujel še tri odbite žoge. Tudi branilcem naslova je uspelo dobro zaustaviti Zorana Dragića, ki je po odličnem začetku novega leta zdaj v nekoliko slabši formi. Prispeval je pet točk, iz igre pa je od desetih poskusov zadel le dvakrat.

V Milanu klonil tudi Fenerbahče
Fenerbahče se je znašel v zelo težkem položaju. Povsem mogoče je, da je pregrešno draga carigrajska zasedba zadnjič letos gostovala v Mediolanum Forumu, kjer bo letos Final Four. Po petih krogih ima namreč zasedba osemkratnega evropskega prvaka Željka Obradovića že štiri poraze. Z 90:85 je bil boljši Emporio Armani. Turkom je sicer uspel preobrat, ujeli so domačo vrsto, a prehiteti jim je ni uspelo.

Dokončno je dvome o zmagovalcu 40 sekund pred koncem razblinil Kristjan Kangur s trojko. Na tekmi je sicer Estonec zadel vse štiri poskuse izza črte. Za gostujočo zmago je bilo premalo tudi 26 točk Linasa Kleize. Gašper Vidmar, ki se je na tekmi poškodoval, je v osmih minutah vpisal pet točk. Pri Milanu je bil s 17 najuspešnejši Daniel Hackett.

V petek je na sporedu še en obračun dveh evropskih gigantov. V Oaki Panathinaikos pričakuje Barcelono. Moštvo Boštjana Nachbarja in Erazma Lorbka je v drugem delu še neporaženo.

5. krog, skupina E:
OLYMPIACOS - UNICAJA MALAGA
73:55 (17:17, 20:14, 18:10, 18:14)
Printezis 16, Dunston 12, Perperoglou 11 ... Begić 6 (2/3 za dve), 3 skoki v 7 minutah; Caner-Medley 11 ... Dragić 5 (1/7 za dve, 1/3 za tri) v 19 minutah.

EMPORIO ARMANI MILANO - FENERBAHČE
90:85 (18:25, 31:15, 15:18, 26:27)
Hackett 17, Jerrells 15, Gentile in Langford po 14; Kleiza 26, Bjelica 15, Preldžić in McCalebb po 12, Vidmar 5 (0/2 iz igre), 3 skoki v 8 minutah.