Domen Lorbek se je razigral v zadnji četrtini. Foto: Samo Vidic, Union Olimpija
Miloš Paravinja
Maurice Latham
Maurice Latham je igral le dve minuti. Koliko časa bo še ostal na Kodeljevem? Foto: www.slovanbasket.com

Tekma v Tivoliju je bila izenačena do 35. minute, ko je Lorbek (17 točk) zadel tri trojke zapored in tehtnico prevesil na stran zmajev. Varovanci Toma Mahoriča so slabo začeli (2:9), šele ob koncu polčasa so prevzeli pobudo (34:33). Tudi v tretji četrtini se gostiteljem ni uspelo oddaljiti. Marko Milič (11 točk) je s polaganjem izenačil na 49:49. Šime Špralja je še zadnjič na tekmi poravnal izid (55:55). Po košu Enderja Arslana (10 točk) so se zeleno-beli odlepili na 68:61 v 36. minuti.

Mahorič še ni zadovoljen z igro
"Dobro, da smo zmagali, z igro nisem zadovoljen. Igramo neprepričljivo, mučimo se v napadu, v obrambi sistem igre še ni dodelan. Odločile so trojke Domna Lorbka, brez tega bi se mučili do konca," je povedal Tomo Mahorič.

"Olimpija nas je s svojo obrambo prisilila v napake, kljub temu si ne zaslužimo, da smo še brez zmage. Igramo bolje. Velike ekipe se bodo proti nam v prihodnje še opekle pri nas, nimamo pa, žal, kakovostnega igralca, ki bi prevzel odgovornost v ključnih trenutkih," ni bil preveč razočaran trener Širokega Brijega Edi Dželalija.

Slovan se je prebudil prepozno
Košarkarji Geoplina Slovana so doživeli četrti zaporedni poraz. Spličani so prevladovali v prvem polčasu, ki so ga dobili z 52:33. V peti minuti je bilo že 15:5, prva četrtina se je končala s 25:19, v 15. minuti pa je razlika znova poskočila na 36:23. V prvem polčasu so Ljubljančani zgrešili kar šestnajst trojk v nizu. V nadaljevanju se je Kodeljevčanom uspelo približati. Razpoložena sta bila Miloš Paravinja (20 točk) in Stefan Nikolić (15 točk).

Pipan nezadovoljen s tujci
"Split je zasluženo zmagal. V prvem polčasu smo igrali zelo slabo v obrambi. Tujcev v drugem polčasu nisem več pošiljal v igro. Niso me zadovoljili, na njihovem mestu bomo poiskali nove rešitve," je bil brez dlake na jeziku trener Slovana Aleš Pipan.

Geoplin Slovan bo v 5. krogu v soboto gostil prvaka lige FMP, ki je s 75:58 premagal Zagreb in je še brez poraza.