Cedevita Olimpija je v sredo izgubila uvodni dvoboj v novi sezoni Evropskega pokala (boljša je bila Darušafako), jadransko košarkarsko tekmovanje pa začela zelo prepričljivo. Zanimivo je, da sta bila v obeh ekipah košarkarja z istim imenom in priimkom, na koncu sta bila tudi prva strelca svojih moštev. Izkušeni 33-letni Marko Simonović, srbski reprezentant pri Olimpiji, je dosegel 24 točk, 19-letni Marko Simonović, črnogorski center, ki v Beogradu igra kot posojeni igralec Cedevite Olimpije, pa je za Mego Bemax prispeval 12 točk. Foto: Mega Bemax/Ivica Veselinov

Pri Olimpiji sta izstopala Marko Simonović in Codi Miller-McIntyre. Srbski reprezentant Simonović je blestel s 24 točkami, ob koncu tekme je stopnjeval ritem, zadeval z razdalje (skupaj je zadel šest trojk iz osmih poskusov), ob tem pa v predzadnji minuti po ukradeni žogi še atraktivno zabil. Olimpija je zadela kar polovico metov iz igre (tudi Filip Krušlin je bil zelo natančen: 4/5), gostitelji le tretjino. Šibka točka Olimpije je bil skok, če je imela Mega kar 17 skokov v napadu, jih je imela Olimpija le šest.

25-letni organizator igre Codi Miller-McIntyre, ki je k Olimpiji prišel iz Zenita, je dokazal, za kako veliko okrepitev gre. Dosegel je 13 točk in ujel kar deset žog. Foto: Mega Bemax/Ivica Veselinov

Dvojni dvojček Američana
Izkazal se je tudi Miller-McIntyre, saj je 13 točkam dodal 10 skokov in pet podaj. Ameriški branilec je v dvorani Ranka Žeravica poskrbel, da je bilo že ob polčasu 32:41, na koncu pa ni igral. Ključno prednost si je Olimpija priborila v tretji četrtini, ko je po trojki Simonovića ušla za 17 točk (42:59). Olimpija je zadela kar 15 trojk (15/32), Mega le štiri od 29 poskusov.

Ob polčasu Olimpija vodila za devet
Slovenec v dresu Mege Bemaxa, 19-letni Jurij Macura, v šestih minutah igre ni dosegel koša, posebej uspešna nista bila niti Olimpijina Blažič (7) in Murić (6). Ob divjanju na obeh straneh so gostitelji v drugi četrtini nadoknadili zaostanek osmih točk in ujeli Olimpijo (27:27), konec prvega polčasa pa je bil znova v znamenju ljubljanske ekipe, ki je ob polčasu vodila z 32:41.

Peta tekma Olimpije v sedmih dneh
"Mega Bemax je zgrešila veliko metov iz igre, kar je zagotovo šlo nam na roko. Naši igralci so bili ves čas osredotočeni na dogajanje na igrišču. Vso tekmo smo dobro nadzorovali potek igre. Potrebovali smo takšno zmago. Žal mi je le, da se teden ni končal z dvema uspehoma. Toda če sem iskren in če bi mi nekdo ponudil, da bomo zaigrali v finalu Superpokala Lige ABA, nato pa na peti tekmi v tednu dni zmagali še z visoko razliko, bi to takoj vzel. Čestitke fantom, na parketu so prikazali pravo energijo," je povedal trener Olimpije Slaven Rimac.