Carmelo Anthony je za dve metal 17/24, za tri pa 6/11. Zadel je tudi vseh 10 prostih metov. Foto: Reuters
Carmelo Anthony
Že v prvi četrtini je Anthony dosegel 20 točk, v prvem polčasu 37, sedem minut pred koncem tekme pa je že popravil rekord Madison Square Gardna. Foto: Reuters
Serge Ibaka
Oklahoma je v Bostonu slavila tudi brez Kevina Duranta (drugi najboljši posameznik moštva Russell Westbrook je že dalj časa poškodovan). Najboljši je bil ob zmagi s 105:83 Serge Ibaka, ki je dal 21 točk. Foto: Reuters
Isaiah Thomas
Indiana je v Sacramentu slavila po podaljšku (111:116). Za zmago Kingsov ni bilo dovolj niti 80 točk, ki sta jih skupaj dosegla Marcus Thornton in Isaiah Thomas (na sliki). Foto: Reuters

29-letni krilni košarkar, ki je drugi strelec lige, je s tem dosežkom popravil osebni rekord in postavil tudi novega v zgodovini slovite franšize iz 'velikega jabolka'. Do zdaj ga je imel v lasti Bernard King, ki je pred dobrimi 20 leti dal 60 točk. Obenem je izboljšal tudi število točk, ki jih je en košarkar na eni tekmi dosegel v najslovitejši košarkarski dvorani na svetu. Leta 2009 je rekord postavil Kobe Bryant z 61 točkami. Ob dobrem metu iz igre (23/35) pa je v statistiko vpisal še 13 skokov.

"Razmišljal sem le o vsakem napadu posebej. Nisem si mislil, da mi bo uspela taka predstava … Neverjeten občutek," je bil presrečen "Melo", trener Knicksov Mike Woodson pa je dodal: "Vse, kar je vrgel, je šlo skozi obroč. Bilo je lepo za videti, na njegovih krilih smo dosegli zmago." Dobrih sedem minut je igral tudi Beno Udrih, ki je zadel edini poskus izza črte. Ob tem je še dvakrat uspešno podal.

Dragića znova primerjali z Nashem
Phoenix je izgubil deseto tekmo od 18, kar igrajo brez Erica Bledsoeja. V Arizoni je slavil Washington (95:101). Wizardsi so pobudo prevzeli na začetku drugega polčasa, ko so naredili serijo 17:6. Izid je bil slabe tri minute pred koncem izenačen (93:93), Sunsi pa so imeli priložnost za vodstvo, toda P. J. Tucker je zapravil dva prosta meta, na drugi strani pa je Bradley Beal zadel trojko.

Pri Phoenixu je bil najboljši Goran Dragić, ki se je izkazal z dvojnim dvojčkom. Ob 19 točkah (7/14 za dve, 1/5 za tri) je prispeval še 11 podaj. "Kot bi lovil Steva Nasha … Ves čas sem ga moral loviti," je pokrivanje Dragića opisal odlični organizator igre Washingtona John Wall, ki ga je sicer gostujoči trener Randy Wittman označil za levjesrčnega. Wall je dosegel 18 točk in zbral 12 podaj, 23 pa jih je pri Washingtonu v statistiko vpisal še Trevor Ariza.

Tekme 24. januarja:
ORLANDO - LA LAKERS 114:105
Harris 28 in 20 skokov, Afflalo 23,
Nelson 22; Gasol 21 in 11 skokov, Marshall 19 in 14 podaj, Meeks 17.

PHILADELPHIA - TORONTO 95:104
Carter-Williams 20, Young 16; DeRozan 34, Lowry 18, 10 skokov, 13 podaj.

ATLANTA - SAN ANTONIO 79:105
Milsap 15; Diaw 21, Mills 18.

BOSTON - OKLAHOMA CITY 83:105
Green 16, Rondo 13; Ibaka 21, Lamb 19.

BROOKLYN - DALLAS 107:106
Teletović 34, Williams 18 in 11 podaj; Carter 19, Nowitzki 18.

CLEVELAND - MILWAUKEE 93:78
Varejao 16, Middleton 13.

DETROIT - NEW ORLEANS 101:103
Jennings 28; Morrow 21.

NEW YORK - CHARLOTTE 125:96
Anthony 62 (23/35 iz igre) in 13 skokov, Smith 14 ... Udrih 3 (1/3 iz igre) in 2 podaji v 7 minutah; Jefferson 25.

CHICAGO - LA CLIPPERS 95:112
Boozer 22, Gibson 18; Griffin 26 in 13 skokov, Crawford 19, Collison 17.

HOUSTON - MEMPHIS 87:88
Parsons 34; Lee 19, Randolph 15.

PHOENIX - WASHINGTON 95:101
Dragić 19 (8/19 iz igre), 4 skoki, 11 podaj v 36 minutah, Frye 16; Ariza 23, Wall (12 podaj) in Nene po 18.

GOLDEN STATE - MINNESOTA 120:121
Curry 33 in 15 podaj, Lee 23, Thompson 18, Iguodala 16; Love (14 skokov) in Martin po 26, Peković 22 in 14 skokov.

SACRAMENTO - INDIANA 111:116 - po podaljšku
Thornton 42, Thomas 38; George 36, Stephenson 24 in 10 skokov, West 22.